Arsenal potvrdil spolupráci s Adidasem, pětiletá smlouva vynese 300 miliónů liber

08.10.2018, 18:37 – Filip SedlákProfil na Twitteru

Severolondýnský klub bude mít od července 2019 nového dodavatele dresů a tréninkového oblečení. V pondělí byla oficiálně potvrzena vzájemná dohoda se společností Adidas.

O tom, že německý sportovní gigant nahradí Pumu, se hovořilo již několik měsíců. Informace o smlouvě byly potvrzeny až teď a stejně jako v předchozím případě, také nyní byl podepsán pětiletý kontrakt. Částka, kterou Arsenal díky podpisu získá, by se měla pohybovat okolo 300 miliónů liber (60 miliónů liber za rok). 

Naopak Puma, jenž severolondýnský klub oblékala od roku 2014, se po sezóně přesune k Manchesteru City, který bude ročně inkasovat okolo 50 miliónů liber. 

Smlouva, kterou Arsenal s Adidasem uzavřel, by se měla stát třetí největší v historii světového fotbalu. Prvenství drží Barcelona s Nikem (145 miliónů liber / rok) a druhý je Manchester United s Adidasem (75 miliónů liber / rok). 

Kanonýři dresy od Adidasu oblékaly v letech 1986 až 1994. Poté následovala dlouhodobá spolupráce s Nikem, která vydržela až do roku 2014, tedy dvacet let. 

Internetem již delší dobu kolují první návrhy, jak by nové dresy od Adidasu mohly vypadat. Jedná se skutečně o pouhé spelukace a spíše tvorbu grafických nadšenců, bližší informace a oficiální grafické podoby lze očekávat až na jaře příštího roku. 

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama