Unai Emery po zápase: Každý robí chyby, ja ich robím každý deň

29.10.2018, 20:15 – Marek Cirner / arsenal.com, nbc.com

Španielsky lodivod Arsenalu FC, Unai Emery, hodnotil výkon mužstva na tlačovej konferencii po vystúpení v Selhurst Parku.

o výkone tímu...
Myslím si, že obidve mužstvá nie sú spokojné s výsledkom zápasu. Prvý polčas pre nás nebol jednoduchý. V čase, keď sa súperovi podarilo skórovať, sme kontrolovali hru na ihrisku, ale v priestoroch pred bránkou súpera sme toho veľa nevymysleli. V druhom polčase sme dokázali skórovať v rozmedzí piatich minút, dvakrát. Následne súpera popohnali dopredu fanúšikovia a hráči Crystal Palace začali hrať útočný futbal. V tom momente sme potrebovali ukontrolovať zápas a streliť tretí gól, ktorý by nás upokojil. Chceli sme tlačiť na súpera, chceli sme dokráčať k víťazstvu, ale nepodarilo sa nám to.”

o tom, či druhá penalta Palace bola oprávnená...
Keď veľa bránite vo vlastnej šestnástke, môže sa to stať. Či to mala byť penalta alebo nie ? To už nie je moja práca. Rešpektujem rozhodnutie rozhodcov. Potrebujeme mať väčšiu kontrolu nad loptou a musíme udržať súpera mimo našej šestnástky. Dnes sme to nedokázali.”

o tom, či bol Özil sklamaný z toho, že musel striedať v 68. minúte zápasu...
Je normálne, že bol nešťastný. Mám rád hráčov ako on, ktorí ukážu charakter ,keď sa tímu nedarí. Keď som ho striedal za stavu 2:1, zvyčajne každý hráč chce pokračovať v zápase.”

o chybe Mustafiho pri prvej penalte...
Vy ste to videli lepšie ako ja! Možno áno, možno nie. Znova si pozriem zápas a potom sa Vám k tomu môžem vyjadriť.”

o tom, čo sa snažil povedať hráčom po druhom góle „The Eagles ”...
Môžeme robiť na ihrisku chyby. Každý deň robím chyby v mojich rozhodnutiach. Na chybách a učíme, nie strácame dôveru a vieru na ihrisku. Po druhom góle sa Laca už možno nesústredil stopercentne na hru, a tak som sa ho snažil povzbudiť. Pred druhým gólom súpera sme stratili loptu v útočnej tretine a z následného protiútoku si Crystal vybojoval penaltu. Keď sme v útočnej tretine, chcem, aby hráči ukončili akciu gólom, strelou, vyhrali rohový kop alebo vytvorili akúkoľvek akciu. Ale touto prihrávkou sme jednoducho stratili loptu a súperovi sa podarilo skórovať. Pre mňa veci, ktoré sa stanú na ihrisku, nás posúvajú v našom procese a učia nás. Taktiež musíme ukázať našu mentalitu a v správny moment držať loptu na našich kopačkách. V posledných desiatich minútach zápasu som chcel, aby hráči tlačili na súpera, ale skórovať sa nepodarilo. Bolo to pre nás na ihrisku veľmi náročné.”

o tom, prečo stiahol Özila z pozície desiatky a nasadil tam Welbecka...
V poslednom zápase Premier League proti Fulhamu sme takto hrali a počínali sme si veľmi dobre. Myslím si, že sme držali loptu menej na našich kopačkách a zápas bol viac o prechode medzi líniami, ako to bolo v poslednom zápase. S Dannym a Lacom som chcel aby sa zlepšil prechod medzi dvoma hráčmi a taktiež aby padlo viac gólov. Tiež je platný pri bránení priamych kopov. Danny Welbeck je veľmi dobrý v týchto situáciách, či už ofenzíve alebo defenzívne.”

o tom, či je sklamaný z výsledku...
Trochu. Sme v našom procese zlepšovania sa a myslím si, že sme v dobrej pozícii nato, aby sme pokračovali v plnení našich cieľov. Zápas vonku je náročný a tím sa môže zlepšiť. Myslím si, že dnešná remíza nie je pre nás zlý výsledok. Dnes sme čelili kvalitnému tímu. Pre každý tím je zápas v Selhurst Parku náročný. Teraz musíme pokračovať v práci a učiť sa na každom zápase. Hlavne sa zdokonaliť v obranných situáciách.”

o Hectorovi Bellerinovi...
Áno, je zranený. Dúfam, že to nie je vážne zranenie, ale má svalové bolesti.”

o tom, či nastúpi na budúcotýždňový zápas proti Liverpoolu...
Neviem.”

Xhaka o tom, či je remíza spravodlivá...
Nemôžeme byť spokojní, ak otočíme zápas zo stavu 0:1 na 2:1 a nevyhráme. V druhom polčase sa nám darilo a potom prišla tá smolná penalta. Myslím si, že dnes sme stratili dva body.”

jeho pohľad na penaltu...
Je to zložité hodnotiť. Myslím si, že to bola jasná penalta, pretože som sa v súboji dotkol jeho kolena, a preto rozhodca odpískal penaltu.”

Xhaka o jeho góle...
Rozhodol som sa pre strelu, pretože sa ma tréner opýtal, prečo som v prvom polčase nebol aktérom ani priameho, ani rohového kopu. Ak sa dobre pamätám, tak to bol prvý priamy kop od polčasovej prestávky, a tak som to vzal na vlastné plecia. Mám radosť, že som skóroval, ale nemôžeme byť šťastní po takom zápase.

o tom, prečo oslavoval gól s hlavným trénerom...
Áno, a to nielen preto, aby som mu poďakoval. Potom, čo mi povedal, aby som na seba vzal priame a rohové kopy, tak som to sním ako poďakovanie aj oslávil.”

o tom, či tento zápas je pripomienkou toho ,aká je Premier League náročná...
Samozrejme. Vieme, že vždy je náročné hrať proti Crystal Palace. Taktiež to bolo náročné pred rokom. Taký je futbal a my vieme, že nemôžeme vyhrať každý jeden zápas. Snažili sme sa hrať čo najlepšie, aj keď to nebol náš najlepší výkon. Jeden bod odtiaľto je dobrý a zo zápasu sa poučíme.”

Granit Xhaka- 1:1