Kieran Tierney a jeho první interview v dresu Arsenalu

08.08.2019, 19:00 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Arsenal ve čtvrtek oficiálně představil novou posilu do obranných řad – Kierana Tierneyho z Celticu Glasgow. Níže vám přinášíme první rozhovor, který mladý Skot poskytl pro klubový web.

Kierane, vítejte v Arsenalu, konečně. Jaké máte pocity z vašeho přestupu? 
Moc děkuji. Cítím se skvěle a jsem rád, že jsem tady. Momentálně jsem zraněn, ale velice se těším na návrat na hřiště, zpět do tréninku a také na to, až se připojím k týmu. 

O přestupu se hovořilo téměř celé léto. Vše se nakonec událo v poslední den přestupového okna. Jak jste to viděl z vašeho pohledu? Jak těžké bylo zůstat v klidu ohledně všech těch spekulací kolem vás? 
Proběhlo to v pohodě. Při rehabilitaci jsem tvrdě pracoval a měl jsem kolem sebe skvělé lidi. Bylo to pro mne snadné. V Celticu jsem tvrdě trénoval a pracoval na návratu. To byl můj hlavní cíl. 

Letěl jste včera večer a slyšeli jsme, že jste příliš nespal. 
Včera večer v 19 hodin jsem musel být na letišti během hodiny, takže jsem musel být velmi rychlý. Byl jsem v parku s kamarády, kteří tam měli trénink. Hrájí za místní tým a já je sledoval. Poté jsem dostal telefonát a musel jsem ihned odjet. Přijel jsem na letiště, ale let měl více jak dvě a půl hodiny zpoždění. Pak následovala hodinová cesta na hotel, takže jsem toho příliš nenaspal. 

Fanoušci Arsenalu sledovali váš let na sociálních sítích, což ukazuje, jak velký význam pro ně tento přestup má. Jak to vnímáte? 
To je šílené. Abych byl upřímný, tak to je poprvé, co něco takového slyším. Nikdy dříve jsem to nezažil, takže ani nevím, jak reagovat, ale jsem za to rád. 

Momentálně se zotavujete ze zranění. Můžete nám přiblížit, jak na tom jste a kdy budete fit? 
Podstoupil jsem operaci dvojité kýly. Pracuji na návratu a nyní začínám znovu trénovat s míčem. Doufejme, že to nebude trvat příliš dlouho.

Pravděpodobně jste skalním fanouškem Celticu už od dětství. Jak těžké pro vás bylo rozhodnutí opustit tento klub a vydat se směrem do Arsenalu? 
Ano, bylo to nějtěžší rozhodnutí v mém životě. Musel jsem si o tom promluvit s rodinou, se svými blízkými přáteli a agentem, protože opustit klub, který máte tak rádi, je nesmírně těžké. Cítím, že Arsenal je obrovský klub a je to velká příležitost. Jsem velice rád, že tady mohu být. 

Bylo vaši touhou zahrát si Premier League? 
Když jsem byl mladší, mým cílem byl Celtic. Ale když stárnete... dosáhl jsem svého, splnil a prožil jsem si svůj sen a miloval jsem každou minutu, kterou jsem tam mohl být. Nyní jsem měl pocit, že je nutné udělat další krok. Věřím, že je to pro mne obrovská příležitost. 

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama