Unai Emery

Emery před úvodním zápasem sezóny proti Newcastlu United

09.08.2019, 17:50 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Španělského kouče dnes čekali po náročném závěru přestupového okna novináři. Témat, která chtěli objasnit, byla velká řada. Primárně se týkaly nových posil a jejich připravenosti na nedělní utkání proti Newcastlu, ale řeč přišla také na sezónní očekávání anebo na problém ohledně kapitánů po odchodu Laurenta Koscielneho.

ohledně sestavy, s níž může disponovat...
Dobré odpoledne. Včera skončila možnost přestupů a my se během ní snažili dosáhnout maximální efektivity. Některé hráče se nám podařilo přivést, jiným jsme umožnili odejít, ale v globálu jsme s prací klubu velmi spokojení. Udělali jsme vše pro to, abychom získali ty, kteří náš kádr posílí. Teď je potřeba to potvrdit v neděli, kdy začínáme sezónu proti Newcastlu.

na vyztužení obranných řad...
Teď máme v obraně více možností. Tierney je další levý bek, David Luiz naopak bude nastupovat ve středu. Oba mají hodně zkušeností se zápasy na nejvyšší úrovni, takže nám budou dobře krýt záda. Prozatím jsou společně s týmem a poznávají své spoluhráče, aby to v ostrých utkáních nakonec mohlo fungovat.
 
koho vybral jako kapitána pro příští ročník...
Jak jste si mohli všimnout, během léta tu nastala poměrně velká hráčská fluktuace. Laurent Koscielny, který měl svěřenou kapitánskou pásku, nás opustil před několika dny. Naopak jsme získali poměrně dost nových posil. A přestože je okno v Anglii již uzavřeno, v jiných zemích se přestupy mohou stále uskutečňovat, takže není vyloučeno, že nás ještě nějaký fotbalista opustí. Právě proto ještě nechci dělat finální závěry. Můžu vám jen sdělit, že zůstává trojice případných kapitánů z loňského roku, tedy Xhaka, Özil a Monreal. Rád bych ji ale ještě doplnil o další dva hráče a na začátku září vám pak sdělím své definitivní rozhodnutí.

co očekává od této sezóny...
Objektivně? Přestože jsme s momentálním kádrem a šíří týmu spokojeni, cílem bude odvést kvalitní výkon napříč soutěžemi. Prioritou zůstává Premier League, kde se budeme soustředit na umístění v první čtyřce. Víme ale, že konkurence je veliká a bude to dost obtížný boj. Věřím však, že rozdíl mezi námi a ostatními týmy jsme v loňském roce celkem stáhli, byť Manchester City či Liverpool jsou stále silnější než zbytek ligy. Budeme se tak snažit být s nimi konkurenceschopní a nekončit sezónu s příliš velkým bodovým odstupem.
 
Tottenham, Chelsea a Manchester United mají podle mého názoru velmi podobné cíle jako my. K nim bych ještě připojil Everton, West Ham, Wolves nebo Watford, kteří perfektně posílili a budou nám zcela určitě komplikovat situaci. Snažíme se ale dělat svou práci a věříme v to, že na konci května tohoto požadovaného výsledku dosáhneme.
 
 
na jakou spolupráci se nejvíce těší...
Skvělé bude trénovat všechny nové posily, ale také hráče, s nimiž jsem pracoval již v loňském roce. Někteří hráči se nově dostali do našeho užšího kádru, jako je třeba Willock, Nelson, Bukayo a další. Potřebujeme každého, který zvýši konkurenci a zapříčiní náš herní růst. Rád bych s Arsenalem získal nějaké trofeje, ale není to mým jediným cílem. Snažím se také o to, abych pomohl každému hráči zlepšit se a dosáhnout pokroku v jeho hráčské kariéře. Proto jsem také tady.

ohledně připravenosti Lacazetta a Pepeho...
Hráli jsme poměrně hodně přípravných zápasů, do nichž ale někteří naskočili později. V neděli dám příležitost těm, o kterých vím, že jsou stoprocentně fit. Lacazette sice trénuje, ale netuším, jak na tom bude v neděli. Pokud se ukáže, že je v pohodě, dám mu možnost naskočit do utkání. Stejně tak s Pepem. U něj navíc chci, aby se v týmu cítil dobře i po psychické stránce, takže bych mu rád dal čas navíc. Kromě toho užíváme trochu jiných tréninových metod než v Lille, takže si musí zvyknout. Rád bych mu dal příležitost ke skvělému debutu, ale jestli to bude už v neděli, to vám teď nepovím.

na poslední výsledky proti Newcastlu...
Přestože proti nim hráváme dobře, nesmíme zapomínat, že se hodně změnili. Nový kouč razí jinou herní strategii, kdy se snaží své hráče motivovat k rychlé kombinaci a větší ofenzívě. Bude to pro nás těžké, zvláště když jde o první zápas sezóny, navíc venku. Jejich fanoušci je budou hnát kupředu. Ale zůstanu optimistický. Snažíme se totiž připravit co nejlépe, abychom byli silní na míči a individuálně i kolektivně podali co nejlepší výkon. Jedině tak můžeme naplnit ambice, s nimiž do sezóny vstupujeme.
 
co mu nově nabízí David Luiz...
Dva měsíce jsme spolu pracovali v PSG, takže ho trochu znám. Je to kvalitní hráč a dá nám více možností ve skladbě obranných řad. Má zkušenosti, umí rozehrát a dobře brání. Věřím, že nám jako týmu pomůže konečně něco dokázat.

 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama