Unai Emery

Situaci ohledně napadených hráčů objasnil kouč Emery

15.08.2019, 23:00 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Španělského manažera přivítali ve čtvrteční odpoledne novináři, aby se ho zeptali na stav fotbalistů, kteří se nedávno stali terčem ozbrojeného útoku. Mesut Özil a Sead Kolasinac nebyli v nominacích na předchozí utkání a v posledních dnech také netrénovali. Jaký je jejich momentální stav a zdali zasáhnou do sobotního duelu s Burnley se dozvíte z následující tiskové konference.

od kdy jsou Kolasinac a Özil s týmem...
Sead už od úterý, Mesut až od čtvrtka kvůli nemoci. Pečlivě je sledujeme, abychom byli schopni vyhodnotit, jestli budou proti Burnley hrát anebo jim ještě dáme potřebný čas. Vše rozhodneme na konci týdne. Víte, pro mě jsou to především lidé a až poté hráči, takže pokud ještě nejsou připraveni, prostě si vystačíme s těmi, kteří jsou nyní stoprocentně fit. Sleduji je na tréninku a rozhodnu se tak, aby to pro oba bylo nejlepším řešením. Kolem a kolem, jejich přítomnost nám do budoucna dává více šancí ovlivnit zápasy v náš prospěch, takže jsem rád, že je tady máme zpátky.

jestli umožní německému reprezentantovi odejít...
V sobotu hrajeme náš druhý ligový zápas a vy si myslíte, že přemýšlím nad odchody hráčů? Ne. Teď pracuji se všemi, které mám k dispozici.
 
zdali mu hráči dali najevo, jak hrůzný zážitek to pro ně asi byl...
Podívejte, já se vždycky snažím být pozitivní a tuto náladu přenášet i na mé svěřence. Rád bych, aby se tu cítili dobře a normálně trénovali a přemýšleli o fotbale. Rozhodně nechci, aby se jim vybavovaly nějaké špatné vzpomínky, které by jim bránily v koncentraci. Klub jim oběma pomáhá v určitém zlepšení jejich bezpečí, já jim zase pomáhám přijít na jiné myšlenky hlavně tréninkem. V tuto chvíli jsou s námi každý den a myslím, že jsou v pohodě. Jestli jsou ale připraveni i na sobotní zápas, to teprve uvidíme.
 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama