Neteší nás to ale ostávame optimistickí, tvdí Emery po prehre na Anfielde

27.08.2019, 17:28 – Jakub Valus / arsenal.com

Herný plán Unaia Emeryho na Anfielde síce chvíľu fungoval, potom však prišla studená sprcha a jeho zverenci odišli domov s trojgólovou nádielkou.

Po zápase hlavný tréner Arsenalu čelil otázkam reportérov. Tu nájdete kompletný prepis:

na predvedený výkon...

„Dobrý večer. Naozaj som výsledkom veľmi sklamaný. To je prvá analýza, ktorú môžeme urobiť. Za 90 minút sme sa dostali s hráčmi do rôznych situácií, taktických aj psychyckých. V jednom okamihu tím ukázal dobrý spirit, to je krok, ktorý chceme dosiahnuť v každom zápase. Výsledok znamená, že dnes nie sme šťastní, môžeme však zostať optimistickí z iných dôvodov.“

o obranných chybách...

„Áno, napríklad v prvom polčase sme boli veľmi hlboko defenzívni, pretože súper veľmi dobre využíval svojich dvoch krídelníkov. Následne hrali veľmi blízko našej šestnástky. Mysleli sme si však, že by to mohla byť dobrá príležitosť pre Aubu a Pepeho. Chceli sme byť silní v prechode a oni sú práve hráči, ktorí to dokážu.  Mali sme dve alebo tri dobré šance na skórovanie práve v okamihoch, keď sa nám súper tlačil do pokutového územia množstvom centrovaných lôpt. To nie je všetko, čo sme chceli, pretože sme chceli hrať  častejšie s loptou a udržať si ju pod kontrolou. Súper mal však veľmi kvalitný pressing, nedokázali sme to prelomiť. Mali sme však aj svetlé momenty, v ktorých sme mohli skórovať a výsledok by bol iný. Dokázali udržať polčasový stav vo svoj prospech a kľúčová bola penalta na začiatku druhého polčasu. Bol to mäkký zákrok a zvyčajne to nestačí na odpískanie penalty, bolo však rozhodnuté ako bolo, museli sme pokračovať vo svojej ceste. Otvorili sme hru, dali nám viac priestoru aby sme držali loptu - pri tímoch s tak dobrou prechodovou hrou je to veľmi náročné. Strelili svoj tretí gól. V tomto momente sme potrebovali ukázať niečo iné ako frustráciu, neklesať na duchu a udržať si tempo v zápase. Bol to zlý výsledok ale my pracujeme na pokroku. Myslím, že sme prejavili svoj charakter, rovnako ma potešil vplyv hráčov z lavičky na hru. Lucas, Alex a Micki si viedli dobre. Niektorí hráči ako Willock sa posunuli opäť o krok vpred a myslím, že to bol dobrý zápas aj pre Pepeho s Matteom. Ceballos dnes bojoval viac ako minulý týždeň, je to pre neho ďalšia skúsenosť. Musíme byť realistickí, ale aj sebaistí pri každom tréningu a zápase. Teraz musíme ukázať, ako sa môžeme odlíšiť od iných tímov. Naozaj si myslím, že oproti minulému roku, sme zmenšili rozdiel v predvedenej hre medzi nami a Liverpoolom. Momentálne to však nestačí. Môžeme však zostať pozitívni.“

na to, ako môže vyriešiť frustráciu hráčov...

„Myslím, že sme prejavili charakter, keď sme prehrávali 3 - 0 a nerozpadli sa. Podarilo sa nám ešte skórovať a snažili sme sa dať ďalšie góly. Rovnako sme sa snažili aj v prvom polčase. Mali sme viac protiútokov ako takticky vypracovaných šancí, musíme ich však premieňať. V druhom polčase sa zápas zmenil. Napríklad v prvej polovici sme nekopali ani jeden rohový kop, v druhom polčase ich bolo 4 alebo 5. To je situácia, ktorá môže zmeniť vývoj zápasu. Dali nám viac priestoru a mohli sme hrať viac s loptou. Myslím, že sme spravili zopár krokov, ktoré nás do budúcich zápasov posunú vpred. Dnes sme ozaj niečo ukázali.“

na zvesti o budúcnosti Nacha Monreala...

„Dnes odohral veľký zápas, je to veľký profesionál. Je to problém, o ktorom musíme v nasledujúcich dňoch hovoriť, pretože v Európe sa ešte prestupové obdobie neskončilo. Budeme uvažovať o všetkých možnostiach. Preto som hovoril, že nie je normálne aby sme my skončili s prestupmi 2 týždne skôr ako zvyšok Európy, nemáme tým pádom úplne uzavretý tím. Hráči ešte môžu odísť ale náhradu už podpísať nemôžeme. V priebehu nasledujúcich dní, záleží na konkrétnych hráčoch, ako sa rozhodnú. U Nacha je možnosť prestupu reálna, budeme však o tom s ním hovoriť. “