Emery před zápasem s Wolves ohledně Xhaky a Özila

01.11.2019, 18:57 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Po divokém desetibrankovém utkání na Anfield Road se na scénu opět vrací Premier League. Arsenal v sobotu od 16:00 doma přívítá Wolves a kouč Unai Emery odpovídal na otázky novinářů.

Ohledně důležitosti zápasu s Wolves... 
Dobré odpoledne. Znovu hrajeme doma před našim publikem a máme stejný cíl, kterým je vyhrát a také být po celý zápas propojení s fanoušky. To je velmi důležité. 

K soupeři...
Je to silný tým a jejich obranná struktura je velmi dobrá a je těžké pro ni nim hrát. Minulý rok jsme s nimi tady remizovali a jejich přechod do útoku je úžasný. Jejich taktika spočívá v tomto přechodu, ke kterému mohou využít svých kvalitních hráčů. Bude to náročný zápas a zároveň velká výzva. Připravujeme se, pracujeme na zlepšení a těším na zítřejší zápas a podporu našich fanoušků na Emirates Stadium. 

Ohledně dvou ztrát dvoubrankového vedení během jednoho týdne...
Ano, stalo se to a některé situace v zápasech změnily vývoj zápasů. Pracujeme na zlepšení defenzivy. Když vedete 2:0, není normální ztratit takové vedení. Zasloužili jsme si vyhrát, ale OK, můžeme tady diskutovat o rozhodnutí rozhodčího v minulém kole. Zápas je ale minulostí a nyní se musíme soustředit na další, na ten zítřejší. Věřím, že celých 90 minut se budeme držet našeho plánu. To je naše výzva a těším se na zítřejší duel před domácím publikem. 

Ohledně Granita Xhaky...
Standartně trénuje s týmem, v Liverpoolu nehrál a především se soustředí na zítra. Je to člověk a jako každý člověk cítí emoce. Situace, která se stala minulý víkend, vyžaduje čas. 

O tom, zda je Xhaka stále kapitánem... 
Čekali jsme na jeho vyjádření v pondělí před poslední tiskovou konferencí před odjezdem do Liverpoolu. Dalším krokem je sobotní zápas, na který se soutředíme. 

Zda bude Xhaka v sobotu hrát...
Neuvažuji o tom. Nemyslím si, že by v sobotu nastoupil. 

Okolo Özila a Martinelliho...
Je důležité využívat více hráčů, protože hrajeme spoustu zápasů a pro ně je to výzva, aby se ukázali na hřišti. Jejich výkony proti Liverpoolu byly skvělé a já nyní přemýšlím nad tím, jak nám mohou pomoci tuto sobotu. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama