Unai Emery

Emery po další remíze, tentokráte s Vlky z Wolverhamptonu

03.11.2019, 22:22 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Další utkání, ve kterém Arsenal vedl, ale nakonec z něj dokázal urvat pouhý bod. Stejně jako s Crystal Palace svěřenci Unaie Emeryho nedokázali zvítězit a připočítáme-li k této nelichotivé bilanci i středeční prohru s Liverpoolem, zjistíme, že se londýnský celek nenachází v příliš komfortní pozici. Témata týkající se neschopnosti udržet dobře rozehraná utkání nebo o manažerské pozici byla těmi, kterým se musel španělský trenér věnovat na pozápasové tiskové konferenci.

na remízu...
"Z výsledku jsem zklamaný, protože hráči makali. Nejtěžší věc proti Vlkům je dát jim první branku, to se nám podařilo, ale pojistku jsme nepřidali. Wolverhampton je v obraně pevný a pokud prohrávají o jeden gól, pokouší se o různé výpady směrem dopředu, aby uhráli především bod. Takových duelů již sehráli velkou řádku a mají v nich zkušenosti.
 
Když v daném utkání srovnali, pokoušeli jsme se využít různých možností vedoucí k zisku tří bodů. Dostávali jsme se do vápna a něco málo jsme si vytvořili, ale nebylo to dostačující. Možná jsme si zasloužili vyhrát víc než oni, ale to by náš tým musel za stavu 1:0 vstřelit ještě jeden gól. A to se nepovedlo."
 
na reakcí fanoušků po závěrečném hvizdu...
"Samozřejmě jsem frustrovaný, ale především z výsledku. V domácím prostředí jsme nedokázali vyhrát dva zápasy proti celkům, které se nám nepodařilo porazit ani loni. Ale jak jsem již řekl, hráči se snažili a udělali všechno, o čem jsme před zápasem spolu mluvili."

o jediné vychytané nule z posledních osmi utkání...
"Musíme se podstatně zlepšit v obou směrech. V útoku musíme být důraznější - kdybychom přidali druhou branku, tři body bychom získali. V obraně si zase nemůžeme dovolit vést o dva góly jako proti Crystal Palace a nakonec jim umožnit srovnat. Je to všechno o rozdílu mezi našimi a soupeřovými brankami."

pokud se cítí ve své pozici ohrožený...
"Jsem na sebe hodně náročný a beru za svou práci zodpovědnost. Prozatímní neúspěch chci odčinit v dalších zápasech. Jediné rozhovory, které vedu, jsou s hráči, s nimiž se snažíme zlepšit ve výše uvedených oblastech."

o Özilově přínosu...
"Pracoval a hrál dobře. Má určitě svou kvalitu."

jestli bude Auba v dalším zápase kapitánem...
"Mohl by, ostatně je jedním z adeptů. Prvně společně zanalyzujeme zápas a poté se dohodneme o tom, kdo povede tým v těch dalších."
 
o utkáních, které tým nedokáže dotáhnout do vítězného konce...
"Dnes jsme byli velmi dobří takticky, nedovolili jsme jim mnoho přechodů do našeho obranného pásma. Vytvořili jsme si nějaké šance ke skórování, ale musíme být více efektivní. To byl v sobotu jedině soupeř, přestože jsme ten zápas kontrolovali. Výsledek je špatný, ale hráči mé pokyny plnili do puntíku. Musíme to však hodit za hlavu a soustředit se na další duel."
 
jestli hráči rozumí jeho instrukcím...
"Řekl bych že ano."

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama