Potvrzeno: Arsène Wenger se po roce a půl vrací zpět k fotbalu

13.11.2019, 19:44 – Filip SedlákProfil na Twitteru / fifa.com

Bývalý dlouholetý manažer Arsenalu, který opustil lavičku severolondýnského celku v květnu 2018, se ve svých sedmdesáti letech vrací zpět do práce a k milovanému fotbalu.

Francouzský rodák, který působil v Arsenalu od roku 1996 celkem 22 sezón, byl od svého odchodu hned několikrát spojován s návratem na trenérskou lavičku. Již dříve spekulovalo o možném angažmá v PSG, Realu Madrid, nebo Bayernu Mnichov. Mluvilo se také o případném vedení některého z reprezentačních týmů. 

Nic z toho se nakonec nepotvrdilo. Dnes byl Wengerův návrat k fotbalu oficálně potvrzen, ovšem bude se jednat o pozici šéfa globálního rozvoje fotbalu pro FIFA.  V rámci svých aktivit bude dohlížet na pravidlovou komisi IFAB, trenérské programy a technické analýzy zápasů na všech turnajích FIFA. Bude monitorovat a nést zodpovědnost za řízení a rozvoj mužského i ženského fotbalu po celém světě. 

„Velmi se na tuto výzvu těším, nejen protože jsem se vždy zajímal o analýzu fotbalu ze šiřší perspektivy, ale také proto, že se v rámci FIFA se jedná o globální aktivitu po celém světě. Jsem přesvědčen, že nová FIFA, tak jak ji známe z posledních let, má sport jako takový v samotném jádru svých nastavených cílů a je odhodlána ho rozvíjet různými směry. Věřím, že mohu přispět k tomuto cíli a vložím do toho veškerou svou energii,“ uvedl pro FIFA.com nový šéf globálního rozvoje fotbalu Arsène Wenger.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama