Oficiálně: Vedení klubu odvolalo Emeryho, tým dočasně povede Ljungberg

29.11.2019, 11:48 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Španělský trenér Unai Emery po 18 měsících opouští lavičku Arsenalu. Klub to v pátek potvrdil na oficiálních stránkách.

Neuspokojivé výsledky severolondýnského celku z posledních týdnu završila čtvrteční domácí prohra s Frankfurtem v rámci Evropské ligy.

V pátek ráno přinesl novinář David Ornstein horkou informaci, že během několika hodin dojde k odvolání Unaie Emeryho, což se také potvrdilo.

„Upřímně děkujeme Unaii Emerymu a jeho týmu, který neúnavně usiloval o to, aby se náš klub vrátil na úrověň konkurence a na úroveň, kterou všichni očekáváme a požadujeme. Přejeme mu i jeho celému trenérskému týmu mnoho úspěchu do budoucnosti,“ uvedl Josh Kroenke ve jménu představenstva klubu Arsenal FC a společnosti Kroenke Sports.

Klub zárověn také potvrdil, že tým dočasně povede Freddie Ljungberg, zatímco vedení bude hledat nového hlavního trenéra.

Unai Emery strávil na lavičce Arsenalu celkem 18 měsíců, během kterých vedl tým v 77 zápasech (40 výher, 15 remíz, 20 proher). 

I přesto, že působení na severu Londýna neproběhlo podle představ a velká část fanoušků vyjadřovala dlouhou dobou velkou nespokojenost, upřímně děkujeme za celou redakci Unaii Emerymu za odvedenou práci pro klub a přejeme mnoho štěstí a úspěchu v dalším působišti i v osobním životě. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama