Budeme bojovat v každé soutěži, říká Mikel Arteta před čtvrtým kolem FA Cupu

24.01.2020, 22:03 – František Blažek / arsenal.com

Mikel Arteta se v pátek zúčastnil tiskové konference před pondělním zápasem na půdě Bournemouthu, který se uskutečni v rámci čtvrtého kola FA Cupu.

O tom, co se dozvěděl o svých hráčích po zápase s Chelsea...
"Hráči ukázali schopnost reagovat v obtížných situacích. Byla radost sledovat, jak moc chtějí a to, že se nevzdali."

O tom, že to bude měsíc, co se stal trenérem Arsenalu...
"Chtěl jsem implementovat spoustu věci, nejen co se týče hráčů, stylu hry, ale také klubové kultury. Vidimí velký progras.
I když to v některých okolnostech to bylo složitější než jsme očekávali, obecně vidím správný směr k tomu, co jsme před měsícem chtěli."

O ukrajinském obránci Matvienkovi...
"Nevím... Nebudu veřejně diskutovat o žádných přestupových spekulacích. Jsou to věci, které řešíme interně. Až budeme mít nějaké zprávy, pak vám je sdělíme."

O tom, jestli plánují přivést obránce v průběhu ledna...
"Sledujeme různé pozice. Samozřejmě, od chvíle kdy jsem se k Arsenalu připojil, zranil se Calum Chambers a měli jsme i další problémy na tomto postu. Ale v závislosti na tom, co se děje na přestupovém trhu, bychom posuzovali i posily na jiné posty."

Zda věří v to, že před koncem přestupového období přijde posila...
"Přestupové období je velmi, velmi komplikované. Řekl bych, že je to 50:50. Chci přivést jen někoho, o kom budu přesvědčen, že nás posílí."

O návratu Ceballose do Realu Madrid...
"Mluvil jsem s ním. Když jsem přišel, on byl v Madridu, kde probíhala jeho rehabilitace. Když se vrátil, tak dva až tři týdny pokračoval v rehabilitaci a nabíral kondici. Trénoval s námi asi jen týden, takže jsem ho příliš neviděl. Je tedy těžké posoudit, jak ho mohu využít. Co se spekulací týče, nemám co komentovat."

O tom, zda je Ceballos součástí jeho plánů...
"Potřebuje se dostat zpět do kondice a následně bojovat o své místo jako každý jiný hráč v týmu. Poté udělám spravedlivý výběr podle oho, co uvidím na hřišti."

O spekulacích na téma Aubameyang a Barcelona…
"Pokud vím, před týdnem, po domácím zápase, jsme diskutovali o tom, že řekl, že je tak šťastný a že nesouhlasí se spekulacemi, které byly napsány v médiích, a má tu svou budoucnost. "

O tom, jestli je FA Cup dobrý způsob, jak dostat fanoušky zpět na svou stranu...
"Když se mě Rob ptal na věci, které jsme udělali v tomto měsíci, myslím, že jednou z nedůležitých věcí je opětovné spojení s fanoušky. Dlouho jsme neviděli fanoušky podporovat nás tak, jako proti Chelsea. Bylo o neuvěřitelné, v některých fázích to bylo jako bychom hráli doma. Jsem hrdý, že se cítí být blíže týmu."

O tom, jakou má FA Cup prioritu…
"Budeme bojovat v každé soutěži, do které nastoupíme. Víme, co pro tento klub znamená tuto soutěž vyhrát. Potřebujeme, aby o nás zase všichni mluvili. Pokud to chceme dokázat, potřebujeme k tomu každou soutěž."

O tom, jestli bude mít vliv, že Bournemouth má problémy v Premier League...
"Myslím, že po vítězství bude manažer chtít zachovat určitou kontinuitu, bude se snažit na tom vítězství stavět a dát týmu důvěru. Nemyslím si, že by byli uvolnění."

O návratu Sokratise a šanci pro mladé…
"V příštích dnech si vyhodnotíme, jak na tom každý je. Pokusím se vybrat nejlepší možný tým a vyhrát zápas."


Po delší době jsme obnovili aktivitu na našem profilu na Twitteru a sledovat nás můžete také na Instagramu. V případě, že byste se chtěli podílet na tvorbě obsahu ARSENALsite.cz, napište nám na email filip.sedlak@arsenalsite.cz

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama