Mikel Arteta měl pozitivní test na koronavirus, liga je přerušena a celý tým jde do karantény

13.03.2020, 00:07 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Oficiální klubové stránky přinesly velmi znepokojující zprávu. Manažer Mikel Arteta je nakažen nemocí COVID-19. Klub okamžitě uzavřel tréninkové centrum a nejbližší zápasy jsou odloženy. V pátek bylo potvrzeno, že Premier League bude pozastavena minimálně do 4. dubna.

Ještě ve čtvrtek večer bylo vydáno oficiální stanovisko ze strany Premier League, které potvrdilo, že víkendový program nadcházejícího kola proběhne dle plánu. To však ještě nikdo netušil, že o několik hodin vydá Arsenal informaci ohledně pozitivního testu Mikela Artety na nový typ koronaviru. Výsledky testů obdržel španělský kouč ve čtvrtek pozdě večer. 


Tréninkové centrum v Colney bylo okamžitě uzavřeno, stejně jako akademie v Hale End a všichni hráči, členové realizačního týmu a pracovníci klubu, kteří byli s Mikelem v blízkém kontaktu, budou nyní v izolaci. Asi není nutno připomínat, že se jedná o desítky lidí a situace je velice vážná. Sobotní zápas s Brightonem je pochopitelně odložen.

Klub pracuje na co nejrychlejší dezinfekci všech prostor a další informace bude postupně doplňovat na webu. Momentálně není jasné, jakým způsobem bude zbývající průběh sezóny vypadat, protože se jedná o velmi čerstvé informace a vše bude předmětem řešení. O všem se bude v následujících hodinách a dnech. 

„Necítíl jsem se dobře a tak jsem se nechal testovat. Je to velké zklamání. Ihned, jak to bude možné, tak se vrátím k práci,“ vyjádřil se Mikel Arteta pro klubové stránky k pozitivnímu testu na koronavirus. 

Všichni přejeme Mikelovi brzké uzdravení bez komplikací. #GetWellSoonMikel 

Aktualizace - pátek 13.3.2020, 12:30: 
V mimořádném zasadání, které probělo pátek 13. března, se rozhodlo o přerušení fotbalových lig a pohárů v Anglii a to minimálně do 4. dubna 2020. Zápasy tak nebudou probíhat ani za zavřenými dveřmi, protože rozšíření nákazy hrozí mezi zaměstnatnci klubů a mezi samotnými hráči. Kromě kouče Mikela Artety měl pozitivní nález také hráč Chelsea Callum Hudson-Odoi. Tři hráči Leicesteru pak mají příznaky nemoci COVID-19 a jsou v karanténě.

Informace o nakažených hráčích přicházejí také z jiných zemí. Pozitivní testy měl mít údajně také Paulo Dybala z Juventusu, jenž je izolován od ostatních hráčů. Bulvární deníky uvádějí, že například Cristiano Ronaldo se odmítá do Itálie nyní vrátit a s rodinou zůstavá na rodné Madeiře. 

Na úterý je pak napálovano jednání UEFA, kde se bude řešit osud evropských pohárů a také EURO 2020. Spekuluje se o tom, že by šampionát měl být odložen na příští rok a sezóna by se prodloužila až do června. Jelikož se mělo letošní EURO odehrát v různých evropských městech, vzhledem k momentální situaci je velmi nepravděpodobné, že by se letos opravdu konalo. V ohrožení je také letní olympiáda v Tokiu. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama