Fabregas v dresu Barcelony.

Fàbregas: Hráli jsme krásný fotbal, ale nedokázali jsme vyhrávat trofeje

26.03.2020, 10:42 – František Blažek / arseblog.com

Cesc Fàbregas, který v dresu Gunners nastoupil k 303 zápasům, se v rozhovoru pro Arseblog svěřil s důvody jeho odchodu do Barcelony.

Odchod byl zapříčiněný několika důvody. Šlo například o vztahy s některými spoluhráči, touze vyhrávat trofeje a také o to, že Arsenal nebyl dostatečně aktivní na přestupovém trhu.

„Především v posledních dvou třech letech jsem cítil, že Robin van Persie a Samir Nasri byli jediní dva hráči, kteří dosahovali podobné kvality jako já. A to jak technické, tak mentální. Byl bych nerad, aby to vyznělo arogantně, ale takhle jsem to cítil,“ vysvětluje.  Fàbregas se k Arsenalu připojil už jako patnáctiletý v roce 2003 z Barcelony. Za Gunners odehrál 303 zápasů ve všech soutěžích.  Následně se vrátil na Camp Nou, a přes Chelsea se posunul do Monaka, kde působí nyní.

„Byl jsem kapitánem, vždycky jsem a sebe cítil velký tlak. Musel jsem tým vést, aby něco vyhrál. Dal jsem do toho všechno. Někdy, když jsem jel po porážce domů, tak jsem i plakal.“ 

„Všímal jsem si chování některých hráčů a tak podobně, cítil jsem, že chci vyzkoušet něco jiného. Trpěl jsem, trávil jsem bezesné noci. A pak prohraješ zápas, jsi v autobuse, kde uslyšíš, jak se někteří hráči smějí a přemýšlejí o tom, kam půjdou večer," popisuje cesty z prohraných zápasů.

“Opakovalo se to rok co rok. Hráli jsme krásný fotbal, ale nedokázali jsme vyhrávat trofeje,“ uzavírá mladičký Španěl. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama