Budeme se snažit vylepšit tým a udržet hráče, říká Arteta

19.06.2020, 09:56 – František Blažek / arsenal.com

Mikel Arteta na tiskové konferenci mluvil o budoucnosti Davida Luize, situaci Mesuta Özila a zápasu na Manchesteru City. V dalším ligovém utkání, které je na programu už v sobotu, míří Arsenal na půdu Brightonu.

O reakci na zápas s Man City…
Chceme na to zapomenout a posunout se dál, ale po emoční stránce bude to těžké. Byl to velmi zvláštní zápas hned od začátku, když jsme brzy ztratili Granita, následně i Pabla a následně přišel první a druhý gól. Je zřejmé, že se musíme učit, musíme být otevřeni a analyzovat průběh hry.

O tom, zda hrál Luiz poslední zápas za Arsenal…
Nevím. Je to muž, vůdce a byl jsem si jistý, že bude ke všem mluvit, byl velmi přímý. To je to, čeho si na něm vážím, ale musíme k němu být spravedliví. Já osobně ho budu bránit vším, co mám, protože v něj věřím, svého času mi ukázal spoustu věcí a jeho kariéra mluví sama za sebe.

O tom, zda by byl odchod Davida Luize více z finančních důvodů než z osobních...
Nemůžeme zapomenout na finanční situaci, způsob, jakým COVID-19 zasáhl každý klub a ekonomiku obecně - bude to mít dopad. V současné době klub vyhodnocuje situaci a snaží se vyjasnit spoustu věcí, které nás v budoucnu čekají. Musíme činit velká rozhodnutí, snažíme se co nejlépe. Někdy je to obtížné, protože staví hráče nebo naše sportovní potřeby do složité situace.

O tom, proč vynechal Mesuta Özila...
Od prvního dne, kdy jsem byl s Mesutem byl velmi otevřený. Když jsem se připojil, myslel jsem si, že je v pořádku a že je ochotný a chce hrát na úrovni, kterou umí. Zacházím s ním jako s kýmkoli jiným. Myslím, že jsem byl víc než fér.

O tom, jak Mesut reaguje, když nehraje...
Nebyly vůbec žádné problémy.

O tom, zda se Özil ptal proč nehraje...

Moje rozhovory s Mesutem zůstanou jen mezi námi. Mohu vám říci, že to bylo naprosto v pořádku, čestný a jasný rozhovor.

O tom, zda je možné myslet na TOP4…
Začali jsme po viru z pozice, kde máme před sebou spoustu týmů. Půjdeme zápas od zápasu. Máme stále stejné ambice – vyhrát další zápas. Mezi nimi se může stát mnoho věcí. Pojďme se podívat, co se stane.

O Nketiahovi…
Chci, aby pokračoval v tom, co dělá. Způsob, jakým hrál včera v obtížných podmínkách, je pro mě v jeho věku mimořádný. Má ohromnou osobnost, sebevědomí, vyvíjí se ve všech oblastech. Věřím v něj.

O finanční situaci a smlouvách…
Myslím, že je zde nejistota ohledně toho, jak bude přestupový trh vypadat. Slyšíte velmi odlišné věci, kluby již utrácí spoustu peněz a jiní mohou být mnohem konzervativnější a čekat na posouzení situace. Naším momentálním postojem je, že musíme být opatrní. Naše ambice jsou stále nedotčeny od majitelů vím, že jejich ambice jsou stále stejné. Budeme se snažit vylepšit tým, udržet hráče, které chceme udržet, a posunout se vpřed.

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama