Ade: Liverpool musí padnout

17.12.2008, 13:21 – Filip ČavojProfil na Twitteru  |  Foto: © Arsenal.com

Emmanuel Adebayor vyzývá své spoluhráe, aby podali proti Reds maximální výkon a mohli se tak opět vrátit do boje o titul.

Th Gunners se hodně nepovedl vstup do letošního ročníku nejvyšší anglické soutěže, a proto se nyní nachází severolondýnský klub až na nelichotivé páté příčce tabulky. To nedělní soupeř z Anfield Road má zcela jiné starosti - udržet si vedoucí postavení.  Tento plán chce ale za každou cenu kouči Rafaelu Benítezovi překazit ostrostřelec Emmanuel Adebayor, jenž říká, že jestliže Liverpool neodjede z Emirates Stadium s prázdnou, bude cesta na vrchol pro Arsenal nesmírně těžká a asi nereálná.

Striker z Toga sice uznává a je si vědom kvalit našeho nedělního soupeře, nicméně podle vlastních slov musí domácí bezpodmínečně vyhrát a kouč Wenger prý tým musí navést na vítěznou vlnu. „Pro mne, jakožto hráče Arsenalu, je mi jasné, jak těžké to budeme mít," přiznal se Adebayor v rozhovoru pro SkySports.

„Jsme si vědomi, že mají na nás osmibodový náskok, ale právě také proto nám to dává větší šance, musíme se hlavně pokusit hrát ofenzivní fotbal a úplně otevřít hru. Musíme věřit a snažit se, makat, nechat na hřišti vše, co v nás vězí. Jak jsem již deklaroval, bude to jeden z nejdůležitějších zápasů letošní sezony a všichni dobře víme proč. Ani už nevím, jak bych důležitost tohoto střetnutí popsal," zarputile promluvil.

„Očekávání a motivace se určitě dostaví nejvíce poté, co vstoupíme na trávník. K tomu, abychom uspěli, musíme prokázat skvělý charakter a hlavně - bojovnost a sílu. Věřím, že Liverpool padne," nechal se slyšet vysoce nahecovaný útočník.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama