AW reagoval na výroky kritiků Arsenalu

20.12.2008, 09:48 – Filip ČavojProfil na Twitteru  |  Foto: © Arsenal.com

Manažer londýnského Arsenalu se nechal slyšet, že ještě všem ukáže, co jeho svěřenci dokáží.

Uprostřed týdne ostře kritizovali Arsenal zaměstnanci našich největších rivalů - Manchesteru United a Tottenhamu Hotspur. Z prvně jmenovaného klubu otevřeně do novin hovořil kapitán Rio Ferdinand, že Arsenal již letos nemůže rázně promluvit do boje o titul. Z White Hart Lane se zase ozval tamní manažer Harry Redknapp, jež dokonce prohlásil neschopnost Wengerových hochů ve hře o titul!

Manažer Arsène Wenger se nenechal zahanbit a reagoval na tyto výroky dvou protivníků, nicméně neoplácel stejnou mincí, nýbrž chce oba aktéry umlčet výkony na hřišti a chce jim dokázat, že právě jejich týmy jsou špatné, nikoliv tým, který devětapadesátiletý sympaťák vede.

„Nemluvme zbytečně, pojďme hrát a ukázat jim na hřišti, že oni jsou špatní, ne my," bere vše s úsměvem stratég.

„Oni si můžou mluvit tak dlouho, jak chtějí. Tak např. minulý týden jsme hráli v Middlesbrough a remizovali jsme, Liverpool doma neporazil Hull a Chelsea nevyzrála na West Ham, ale zase jenom my jsme byli špatní, protože jsme nevyhráli, ale že zaváhali doma i oni, tak to se nic neděje, to nikdo v novinách nerozebírá," nelíbí se Wengerovi.

„Navíc poté kolo uzavřela remíza Manchesteru United s Tottenhamem a jak jsem již zmínil, my jsme hráli na Riverside také nerozhodně, ale vždyť to přece nebylo tak špatné, jak se očekávalo, ne? Navíc jsme hráli jako první hned po obědě," obhajoval svůj tým Arséne na předzápasové tiskovce.

„Hráli jsme navíc venku, takže si myslím, že ostatní tři týmy (Chelsea, United, Liverpool - pozn.red.) byly oproti nám ve větší výhodě a podle mého názoru jsme to měli nejtěžší ze všech vyhrát," myslí si.

Trenér se také vyjádřil k budoucímu vítězi Premier League, co se získaných bodů týče. Podle něj bude celkový počet bodů na kontě vítěze menší, než tomu bylo v předchozích letech. Poslední titul, jenž získal Arsenal, je z roku 2004 a tehdy severo-londýnští nasbírali úctyhodných 90 bodů, o rok později proslulý Portugalec José Mourinho získal se svou Chelsea 95 bodů a v roce 2006, kdy triumfovala opět londýnská Chelsea, měla na svém kontě po posledním kole 91 bodů. Sir Alex Ferguson v roce 2007 nasbíral se svými svěřenci 89 bodů a v minulé sezoně bodů 87. Takže jde jasně vidět, jak se postupem času hodnota nasbíraných puntíků zmenšuje.

„Myslím, že letos to bude opět zase o něco slabší," dodal Wenger. „Týmy, které teď hrají o špici už všechny poztrácely body doma, takže podle mne vítěz získá něco mezi 78-85 body."

„Momentálně vyhrát titul je nesmírně těžké, neboť pro mne a pro každý tým, který vyhraje Premier League je v posledních šesti nebo sedmi letech vidět, jak je počet nasbíraných bodů vítěze rok od roku slabší, což znamená, že vlastně každý může porazit každého," vysvětluje.

„Liverpool i Chelsea už letos na domácí půdě rovněž zaváhali a proto se domnívám, že konečný vítěz letošního ročníku nepůjde nad 80 bodů," deklaruje Wenger.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama