Wengera rozhněvalo vyloučení Adebayora

21.12.2008, 20:42 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru  |  Foto: © Reuters Pictures

Hlavní sudí dnešního šlágru mezi Arsenalem a Liverpoolem pořádně rozzlobil manažera domácího týmu. V 62. minutě předčasně poslal Emmanuela Adebayora pod sprchy.

Tožský internacionál nejdříve obdržel žlutou kartu v prvním poločase za zákrok na Emiliana Insuu. Sedmnáct minut po přestávce ukázal Howard Webb Adebayorovi druhou žlutou, z čehož plyne červená karta. Podle Sky Sports k ostřejšímu kontaktu mezi dlouhánem hájícím barvy Arsenalu a obráncem Alvarem Arbeloou vůbec ke kontaktu nedošlo.

Francouzský trenér Arsène Wenger cítí, že tento fakt stál rozjetý Arsenal vítězství. K celé situaci se vyjádřil těmito slovy: „Myslím, že kdyby nás bylo 11, dokázali bychom vyhrát. Byl jsem přesvědčen o rozhodnutí tohoto zápasu v poslední půlhodině. Sudí udělal špatné rozhodnutí.“

„Pokud měl jít Adebayor ven, tak měl Webb vyloučit i Keana za zákrok na Clichyho (Keane obdržel pouze žlutou kartu - pozn. redaktora),“ opřel se Wenger do Howarda Webba.

Na závěr ještě dodal, že v takto velkých duelech často rozhoduje posledních třicet minut: „V takovýchto soubojích je rozhodující poslední půlhodina, buď jí zužitkuje ve svůj prospěch domácí nebo hostující tým, ale dneska tomu tak nebylo ani u jednoho. Určitě bychom to zvládli my, kdyby na hřišti nepobíhalo pouze 10 hráčů.“

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama