Jedna z možných posil - Andrej Arshavin (© Skysports.com)

Dein a Petit se shodli, že klub potřebuje posílit

01.02.2009, 20:05 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru

Bývalý vice-předseda klubu David Dein a bývalý hráč Emmanuel Petit, se projevili k blížícímu se konci přestupového období. Arséne Wenger by měl podle jejich slov svůj tým obohatit novým hráčem.

Kanonýři ještě nenalezli recept, jak se dostat před čtvrtou Aston Villu a pětibodové manko stále musejí dohánět. Arsène Wenger si ohledně přestupů takovou starost nedělá, i když budou transferová řízení oficiálně uzavřena už zítra.

„Arsenal nutně potřebuje jednu novou posilu,“ řekl Dein pro BBC. „Pan Wenger je tím, který umí z vody udělat víno, ale někdo mu musí trochu dopomoct.“

Ač severolondýnský klub postrádá největší hvězdy, tak zachovává francouzský stratég pocházející ze Štrasburku chladnou hlavu ohledně přestupů. Jeho tým navíc včera pouze bezgólově remizoval s West Hamem.

Klub ještě do úplného konce nedokonal přestup Andreje Arshavina, ale 59-letý manažer věří, že přijde. Přestupy se uzavřou za zhruba 27 hodin, během kterých může Arsenal záložníka ruského Zenitu přivést na Emirates Stadium.

I David Dein do tohoto transferu vkládá naděje se slovy: „Arsenal nyní potřebuje velmi kreativního hráče, ty peníze do něj prostě musí vložit.“

„Když jsem odcházel z funkce, varoval jsem, že klub mírně upadá. A přesně to se v současné době děje. Tahle sezóna je jednou z mála, ve které Kanonýři bojují o účast v příštím ročníku Ligy mistrů, zakončil Dein na téma Arsenal.

K situaci se také vyjádřil bývalý defenzivně založený středopolař Arsenalu, Emmanuel Petit. Ten mimo jiné prozradil i místa, kde není tým úplně stoprocentní.

„Klub chce Arshavina za 15mil. liber, ale za tuto částku bych raději navrátil Flaminiho. Arsenal musí koupit někoho zkušeného, který bude jak v šatně, tak na hřišti velikou oporou. Arsène Wenger by také měl obnovit obranou řadu a koupit ještě jednoho brankáře,“ prozradil Petit.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama