Yaya Toure je ve Španělsku spokojen (© Thesun.co.uk)

Arsenal se pokoušel získat i Toureho?

04.02.2009, 16:04 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru

Jeden Toure na severu Londýna působí a po zimním přestupovém období mohl být Arsenal obohacen o dalšího Toureho. Řeč je o mladším bratru Yayovi, který v lednu obdržel nabídku - od jakého klubu ale neprozradil.

O rodáka z Pobřeží slonoviny se Arsenal zajímá už delší dobu. 25-letý defenzivně laděný středopolař si ale přeje zůstat na východě Španělska - v Barceloně. S místním FC má smlouvu do roku 2011.

I přebohatý Manchester City na Nou Camp pokukoval. Středem zájmu arabských šejků byl také Yaya Toure. Defenzivní činnost zálohy ale pravděpodobně vyřešili přestupem Nigela de Jonga, který do Manchesteru přišel z Hamburku.

O nabídce ze zahraničí také svědčí Yayův rozhovor pro El Mundo: „Přišla mi konkrétní nabídka, ale už několikrát jsem říkal, že chci zůstat zde.“

„Odejdu odsud až za několik let, kdy nebudu tak energický. Nebo až vycítím, že nemůžu operovat nahoru-dolů, od vápna k vápnu,“ prozradil mladší bratr Kola Toureho.

„Moji budoucnost má v rukou i můj agent. Neustále je na něj vyvíjen tlak, a já mu hrozně moc děkuji za to, co všechno pro mě dělá.“

„Nikdy jsem nepřestupoval kvůli penězům, ale kvůli lepším sportovním podmínkám. Soustředím se pouze na svoji práci zde v Barceloně, odkud nechci odejít,“ sdělil nakonec Yaya Toure.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama