Robin van Persie přibíhá k radujícímu se Bendtnerovi (© Reuters Pictures)

Bendtner chce pravidelně hrát

16.02.2009, 09:37 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru

Příchod Andreje Arshavina nevlil Nicklasu Bendtnerovi do krve strach, ba naopak. Dánský útočník chce dostávat minimálně tolik šancí, jako tomu bylo doposud.

Pro některé je mladý Dán nepřítelem, jiní ho milují. Nicklas Bendtner je mužem, který zachraňuje svůj tým na poslední chvíli, tedy pokud dostane příležitost.

Ofenzivně laděným hráčům přibyla na počátku února konkurence. Na sever Londýna se přestěhoval z ruského Petrohradu Andrej Arshavin, který dokáže zahrát jak na kraji zálohy, tak v útoku.

Nicklas Bendtner politoval před pondělním duelem s Cardiffem Emmanuela Adebayora, který má zdravotní problémy, ale na jeho úkor se možná probojuje do základní sestavy v několika následujících zápasech.

„Je mi ho velice líto, Adebayor je skvělým hráčem, kterého potřebujeme,“ řekl pro Daily Mirror. „Já můžu nastoupit v jakémkoliv zápase a hrát, jak nejlépe to jen půjde.“

Arshavin byl jednou z klíčových postav posledního evropského šampionátu, kde zářil v ruských barvách. Nicklas Bendtner možná výmluvně reagoval na jeho výkony.

„Nikdy jsem Andreje neviděl hrát. Euro 2008 jsem nesledoval, takže nemám o jeho hře představu.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama