Arsene Wenger (© Typepad.com)

Wenger: Manažeři musí být loajální

16.02.2009, 12:04 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru

Arséne Wenger se domnívá, že loajalita je jednou z nejdůležitějších částí při vedení klubů.

Po týdnu, ve kterém byl vyhozen Luis Felipe Scolari (Chelsea) a Tony Adams (Portsmouth), se Arsène Wenger rozpovídal o tom, co by měl správný manažer prokázat a dokázat. Praxi v oboru mu určitě nikdo nevezme, manažerem je od roku 1984, kdy začal vést AS Nancy a severolondýnský Arsenal vede už třináctým rokem.

Francouzský stratég stále nemůže pochopit vyhazov dvou zmiňovaných manažerů. Podle něj dostali příliš málo času na to, aby ukázali své kvality.

Některé kluby se jeví jako málo trpělivé, ale někde je to i obráceně - třeba právě v Arsenalu, kde je Arsène Wenger od roku 1996 a všichni s ním počítají i do budoucna.

„Nemám pocit, že jsem nějak extra v bezpečí,“ řekl Wenger při pohledu na manažerské křesílko. „Je velmi obtížné srovnávat manažery, kteří v klubu vydrží půl roku s těmi, kteří jsou tam dvanáct let.“

„Klubu jsem důvěřoval, i když jsme byli ve špatné situaci. Baví mě to tady a jsem hrozně rád za tu možnost tady působit.“

„U této práce je potřeba hodně přemýšlet. Když se vám zpočátku něco nepovede, klub vás nevyhodí, a stejně tak by neměli manažeři panikařit, pokud není tým v zrovna optimální situaci,“ udělil rady Arsène Wenger.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama