Eduardo při oslavách prvního gólu po zranění (© Reuters Pictures)

Eduardo: Byl to nejlepší den v mém životě

17.02.2009, 09:27 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru

Staronový útočník Arsenalu Eduardo da Silva označil včerejší vydařený den za nejlepší v životě. Na Emirates Stadium totiž Kanonýři přehráli Cardiff 4:0 a Eduardo byl jednou z nejdůležitějších postav.

Chorvatsko-brazilský střelec se objevil v dresu A-týmu Arsenalu skoro po roční odmlce, kdy se vzpamatovával ze zlomeniny levé nohy, kterou utrpěl v únoru minulého roku na půdě Birminghamu City. Tehdy to s Eduardem vypadalo velmi špatně, nebýt rychle zasahujícího lékaře Garyho Lewina, mohl přijít o levou dolní končetinu.

A právě díky skvělému personálu je plně fit a připraven i na ta nejtěžší utkání. To včera večer potvrdil dvěma brankami do sítě Cardiffu. Ve 20. minutě otevřel gólový účet duelu a o čtyřicet minut později přidal druhou trefu z penaltového puntíku.

Eduardo po zápase promluvil pro oficiální klubový kanál, kde se k celému klání vyjádřil: „Byl to nejlepší den v mém životě. Když jsem dal gól, bylo to něco extra a samozřejmě nechyběla vlna emocí. Oslavoval jsem to políbením snubního prstenu, protože celá moje rodina včetně manželky a dcery mě hodně podporuje.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama