Generální ředitel klubu (© Arsenal.com)

Gazidis: Wenger je klíčem úspěchu

19.02.2009, 10:05 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru

Nový generální ředitel Arsenalu Ivan Gazidis, že je severolondýnský celek takový, jaký je, díky Arséne Wengerovi, manažerovi Kanonýrů.

I když je Arsène Wenger nejúspěšnějším manažerem týmu z Emirates Stadium, naposledy zvedl nad hlavu trofej v roce 2005. Od té doby mají The Gunners smůlu, která vyvrcholila v roce 2006, kdy prohráli ve slavném finále Ligy mistrů proti Barceloně.

Gazidis byl do funkce jmenován v lednu a snaží se Kanonýrům co nejvíce pomáhat. „Máme výborného manažera, který je schopen být v klubu několik dalších let. Díky němu je Arsenal tam, kde je a myslím, že nám některé týmy tuto pozici závidí.“

„Domnívám se, že Arsène Wenger se o svůj post nemusí bát a nad odchodem ani nepřemýšlí. V letošní sezóně ještě bojujeme ve třech soutěžích,“ řekl Gazidis.

44-letý rodák z Johannesburgu také promluvil o práci generálního ředitele. „V této pozici musíte být mimořádně zodpovědný a není to vůbec jednoduché. Není to jen práce. Spousta lidí ve světě od vás něco očekává a tento tlak vnímám i já.

„Pokud to půjde, chci tady zůstat co nejdéle. Slíbil jsem vedení, že klubu pomůžu a pak teprve o sobě budu moci říct, že jsem dobrý,“ prozradil nakonec generální ředitel.

 

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama