Andrej Arshavin při tréninku v novém působišti (© Arsenal.com)

Wengerův ortel padne ráno

20.02.2009, 15:40 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru

Nad prvním startem Andreje Arshavina v základní sestavě Arsenalu visí velký otazník. Francouzský manažer severolondýnských je na vážkách, zda ruského playmakera postavit od začátku a o všem popřemýšlí do zítřejšího rána.

Arsène Wenger potvrdil, že Andrej Arshavin zítra nastoupí, ale nikdo neví, zda naskočí z lavičky nebo vyběhne na trávník Emirates Stadium v základní sestavě. V předpokládaných sestavách britských odborníků ale vítěz Poháru UEFA z minulého roku nechybí.

Jeden kraj zálohy je jistojistě obsazen - ten bude okupovat Samir Nasri. Kdo se ale postaví na druhou stranu je ve hvězdách. Může to být jak Arshavin, tak vracející se Eboue, nebo také Carlos Vela, který na 59-letého taktika zapůsobil především v pondělním klání s Cardiffem. Wenger o druhém kraji popřemýšlí do zítřejšího rána, kdy se tým pravděpodobně dozví celou základní jedenáctku.

„O Arshavinovi se rozhodnu do zítřejšího rána, existuje možnost, že nastoupí v základní sestavě,“ řekl stratég ze Štrasburku pro Sky Sports News. „Myslím, že je tak týden od toho, aby se dostal do nejoptimálnějšího stavu. Dva týdny bude mít příští víkend natrénované s námi, týden se Zenitem, což by mohlo stačit.“

Manažer The Gunners před zápasem s Černými kočkami také prohodil několik slov o kvalitách ruského playmakera: „Je tím, kdo by měl zapadnout do naší kombinační hry, dokáže vytvořit chytrou přihrávku a při fotbalu mu to myslí. Jedinou nevýhodou je tedy, již zmiňovaný, nenaplněný fyzický fond.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama