Manuel Almunia (© Arsenal.com)

AW: Almunia v anglické reprezentaci? Není problém

01.05.2009, 18:19 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru , Arsenal.com

Manuel Almunia pravděpodobně v létě získá anglický pas a bude tak mít možnost probojovat se do anglické reprezentace. Někteří to zavrhují, ale manažer Wenger 31-letého Španěla chápe.

Iker Casillas, Pepe Reina, Santiago Canizares - to jsou jména, která po 10 let ''nepovolila'' Manuelu Almuniovi zasáhnout do reprezentačních bojů španělského národního mužstva.

Brzy 32-letý Manuel Almunia tedy nikdy neoblékl červený dres své země, ale chce to změnit. V červenci bude moci zažádat o udělení britského pasu, díky čemuž by mohl nastupovat za anglický národní výběr, tedy pokud by ho Fabio Capello, trenér Albionu, povolal.

"Co dobrý, on je nejlepší."

Arsène Wenger o Manuelu Almuniovi

„Vyloženě se nepřikláním k ani jedné možnosti. Existují nějaká mezinárodní pravidla, která musíme respektovat, ale pokud to půjde, tak proč ne?“ vyjádřil se Wenger na předzápasové tiskovce.

„Nechal bych to na Fotbalové asociaci (FA) a na rozhodnutí samotného Manuela. Do toho já už zasahovat nebudu. Samozřejmě, že je dost dobrý na to, aby chytal za Anglii. Co dobrý, on je nejlepší,“ nechal se slyšet 59-letý Francouz.

Dokonce už i některé sázkové kanceláře vypisují kurzy na to, zda se stane Manuel Almunia brankářem anglické reprezentace.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama