Andrej Arshavin (© Arsenal.com)

Arshavin: Nebyla to penalta!

04.05.2009, 16:55 – Filip ČavojProfil na Twitteru

Ruský maestro si myslí, že sudí sobotního zápasu se velmi zmýlil, když Arsenalu daroval penaltu.

Playmaker londýnského velkoklubu se do podvědomí fanoušků dostává velmi rychle a v sobotu si pomohl dalším unikátním kouskem, když hrubě nesouhlasil s rozhodnutím rozhodčího Leeho Masona. Ten odpískal pokutový kop ve prospěch Gunners za stavu 0:1 pro hostující celek poté, co kapitána Andreje Arshavina v pokutovém území fauloval záložník Portsmouthu Sean Davis. Z následné penalty se nemýlil Nicklas Bendtner.

K překvapení všech se po hvizdu Arshavin rychle zvedl z trávníku a směrem k rozhodčímu ukázal vztyčený ukazováček na protest proti jeho rozhodnutí. Dále se ruskému reprezentantovi nelíbí, že rozhodčí poslal předčasně do sprch domácího Noe Pamarota.

Penalta to nebyla, to je neoddiskutovatelné. A v druhém incidentu s Pamarotem to také neměla být červená karta, byla to diskrétnost ze strany sudího. Je to hanlivé, protože jsem nechtěl, aby byl vyloučen. Bylo lepší, kdyby mě rozhodčí nechal jít samého na brankáře, protože vím, že bych dal branku," zlobí se Andrej.

Moje role kapitána, to bylo něco neočekávaného. Cesc ani Kolo nehráli, nikdo jiný ze seniorů už v týmu nebyl. Nejstarším jsem byl tedy já, takže to je možná ten důvod, proč mi Arsene svěřil pásku," diví se ruský šikula.

Arshavin také obdivoval krásu přístavního města Portsmouth. „Historie tohoto města je opravdu zajímavá. Dnes jsem naučil, že král Richard Lví srdce má s tímto městem hodně společného. Navíc poblíž Portsmouthu se narodil Charles Dickens. Dále jsem viděl moře a hodně jachet. Sice jsem neviděl město, ale z autobusu byl skvělý výhled na nádherné pobřeží," pochvaluje si "učící" se Arshavin.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama