Alisher Usmanov (© dailymail.co.uk)

Lepší tým povede k úspěchu, říká Usmanov

10.05.2009, 11:23 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru

Alisher Usmanov, významný akcionář Arsenalu, volá po zlepšení přestupové politiky. Již toto léto by chtěl do výběru Arséna Wengera přivést hvězdy.

Kanonýři dojíždějí čtvrtou bezúspěšnou sezónu, co se počtu nasbíraných trofejí týče. Klub byl nejvíce kritizován poté, co mu v evropské Lize mistrů nedal šanci Manchester United. Manažer Wenger je známý tím, že dává přednost mladé generaci, která teprve fotbalově dospívá, ale v létě možná na Emirates Stadium příjdou velká jména.

„V letním přestupovém období bych rád získal jednoho nebo dva zkušené hráče, ale ještě nemám vybráno,“ prozradil rodák ze Štrasburku.

Arsenal tedy kouká svým oponentům z 'Big Four' na záda, což chce Alisher Usmanov, držitel 25% akcií klubu, změnit. Rád by se soupeřům, jakými jsou zmiňovaný Manchester United, Liverpool a Chelsea vyrovnal.

„Potřebuje klub udělat krok kupředu? Samozřejmě. Abychom byli nejlepší na světě, nejlepší v Evropě, musíme posilnit současný kádr,“ přidal se Usmanov. „Když se vrátím k úternímu duelu s United, měli neskutečně silnou lavičku náhradníků. Celková cena těch hráčů, kteří pouze zápas sledovali z tribuny je určitě vyšší než 100mil. liber.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama