Arsene Wenger (© thisislondon.co.uk)

Petit: Wenger musí udělat změny

12.05.2009, 15:30 – Filip ČavojProfil na Twitteru

Bývalý hráč Arsenalu, Emmanuel Petit, radí Arsénu Wengerovi, aby udělal změnu ve své přestupové politice.

Petit sice chválí Wengerovu snahu zapracovávat do týmu mladé hráče, ale zároveň dodává, že je potřeba tým správně vyvážit mladíky a rovněž zkušenými hráči. Emmanuel si myslí, že pokud by Wenger přivedl na sever Londýna nějaké zkušenější harcovníky, Arsenalu by to velmi prospělo.

„Arsenal už celé čtyři roky nevyhrál žádnou soutěž. Po odchodu Thierry Henryho se tam vše zakládá na kolektivní hře velmi mladého týmu a postupně se zlepšují krok po kroku. Ale uznejme, že tento přechod k tomuto stylu zatím nepřináší ovoce. Arsène Wenger byl vždy chráněn Davidem Deinem, ale dnes všichni akcionáři, fanoušci a tisk zpytují svědomí,“ začal ostře Petit.

„Pan Wenger je velmi inteligentní. Neříkám, že by měl upustit od svého stylu koučování, jaký nyní provozuje, ale kdyby v týmu udělal menší změny, možná, že by se mu podařilo správně skloubit zkušenost a mládí. Tak, jako to dělají v Manchesteru United a ostatních týmech, jenž dominují evropskému fotbalu. Tehdy by našel ten správný mix. Ale to samozřejmě vyžaduje větší částku peněz.“

„Arsenal má vlastní styl hry - snaží se míč dostat doslova až do branky. Ale když hrají proti týmům, které jim dokáží konkurovat, dosahují svého limitu. Třeba takový Manchester United je schopný hrát jak proti fyzicky náročnějším týmům, tak i proti těm, jenž předvádějí krásný fotbal. Arsenal je zvyklý na svůj styl hry a když čelí týmům, které se vyznačují bojovností, nastávají komplikace,“ zakončil Petit.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama