Robin van Persie (© teamtalk.com)

Nikdo neodejde, říká Van Persie

14.05.2009, 13:44 – Filip ČavojProfil na Twitteru

Útočník Robin van Perise se po nedělní prohře se sousedy z Chelsea nechal slyšet, že nikdo ze současného kádru Arsenalu neodejde, protože už je nejvyšší čas na to, aby se na severu Londýna po dlouhých čtyřech letech radovali z triumfu.

Van Persie si ani z nedělní domácí prohry s Chelsea v poměru 4:1 nic nedělá, nebož sám dobře ví, že výsledek absolutně nevypovídal o samotném průběhu zápasu, ve kterém po většinu času dominovali právě borci v červeném. Nicméně nedělní prohra výrazně zastínila fakt, že hlavička Alexe, která rozvlnila síť v celém zápase jako první, byla první brankou, kterou Arsenal obdržel od 21. prosince, kdy se naposledy na Emirates Stadium trefil tehdy ještě liverpoolský Robbie Keane a rovněž skutečnost, že Gunners nepoznali hořkost porážky v rámci Premier League dlouhých 21 zápasů.

Minulé léto Londýn opustili čtyři hráči - Mathieu Flamini, Alexander Hleb, Jens Lehmann a Gilberto Silva. Nizozemský snajpr je však přesvědčen o tom, že kádr ze sezony 2008/09 zůstane pohromadě.

Hlavní věcí pro mě je, abychom zůstali pohormadě. Pokud každý rok ztratíme tři nebo čtyři hráče, tak je pak těžké dostat do týmu nového ducha. Doufáme, že zde zůstaneme všichni i nadále. Pokud budeme i nadále produkovat takový fotbal, jakým jsme se prezentovali letos, je tam vidina velkého zlepšení - však se podívejte, naše záloha má věk od 20-22 let,“ říká Robin van Persie, který nyní vyjednává o nové smlouvě.

Když si vezmete takový Manchester United, Chelsea či Liverpool, srovnejte si, kolik peněz utratí oni a kolik my. To o něčem svědčí,“ zakončil svérázně levonohý ostrostřelec.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama