Arsene Wenger (© abc.net.au)

Gazidis: Wenger je zcela otevřený

14.05.2009, 13:54 – Filip ČavojProfil na Twitteru

Ivan Gazidis je přesvěden o tom, že tým okolo Arséna Wengera bude v příští sezoně opět o něco lepší.

Francouzský stratég je skoro od začátku sezony pod obrovským mediálním tlakem, navíc už se svým týmem vypadl z Ligy mistrů a v té samé fázi skončil i v FA Cupu. Všechno navíc podtrhla nedělní vysoká prohra s Chelsea, která Arsenalu definitivně vzala možnost kvalifikovat se do příštího ročníku Ligy mistrů bez předkola. Nicméně pan Gazidis je přesvědčen o tom, že Arsène Wenger si během horkých letních dní nechá vše projít hlavou a nakonec dokáže najít odpověď na všechny negativní otázky.

Není to trenér, který myslí uzavřeně a vše si nechává jen pro sebe. Myšlenka, že Arsène Wenger je tvrdohlavý pán, který je zamyšlený a nechce své nápady diskutovat s druhými, je hloupost. Není pravda, že by tam nebyl nikdo, kdo by nemohl říct "poslouchej, potřebujeme nějaké zkušené hráče do středu zálohy a obrany",“ načal 44-letý chlapík.

Pořád si klade otázky a neustále se snaží s lidmi komunikovat. On sám nevěří, že na všechny otázky dokáže najít odpověď a to je právě věc, která se mi na něm moc líbí a podle mě je to jedna z jeho silných stránek. Není to člověk, který by se jednoduše jenom snažil před vším bránit sám sebe. Domnívám se, že raději brání samotné hráče. Nikdy neřekl " tento chlapec není dost dobrý", nebo "toto je naše slabina". Má schopnost udělat podstatné změny tehdy, když je to nezbytné, ale jinak chrání a fandí těm hráčům, jenž má k dispozici.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama