Theo Walcott (© Arsenal.com)

Walcott: Musíme dělat špinavou práci

28.05.2009, 21:05 – Filip ČavojProfil na Twitteru

Rychlonohý záložník Theo Walcott nabádá své spoluhráče, aby v příští sezoně dělali "špinavou práci", pokud chtějí bojovat o titul.

Arsenal zakončil letošní sezonu stylově, když doma v posledním kole rozstřílel Stoke City 4:1. Celkově tak svěřenci Arséna Wengera nasbírali 72 bodů, což je o osmnáct méně, než má mistrovský Manchester United.

Gunners dokázali ze dvou zápasů proti mužům Sira Alexe Fergusona vydolovat celkem čtyři body, když doma v listopadu minulého roku vyhráli 2:1 a odveta na Old Trafford skončila bez branek. Nicméně, pro Thea Walcotta je zlepšení v týmu viditelné.

Musíme hlavně těžit ze zkušeností, které jsme letos nasbírali, dělat takovou tu špinavou práci a konečně získávat potřebné výsledky. Přesně jak řekl manažer, že Manchester United vyhrál na hřišti soupeře z velké čtyřky pouze jednou, takže to svědčí o tom, jak důležitý každý zápas v Premier League je," vysvětluje anglický reprezentant.

Na menších klubech bychom právě měli získávat body a to jak venku, tak i doma. Vše co jsme se letos naučili musíme v příštím ročníku využít. Letošní sezonu jsme zakončili stylově. Musíme vše naučené aplikovat tak, abychom příští sezonu podávali dobré výkony. Umíme střílet branky z jakékoli pozice, celý tým hraje velmi dobře, umíme podržet balon a celkem inkasujeme málo branek. Nyní manažer zhodnotí všem hráčům již skončenou sezonu a poté budeme mít prázdniny, při kterých už se budeme těšit na další ročník," zakončil namotivovaně Walcott.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama