Arsene Wenger (© Arsenal.com)

Wenger: Henry nám mohl vyhrát titul

30.05.2009, 09:50 – Filip ČavojProfil na Twitteru

Manažer Arsenalu se nechal slyšet, že Thierry Henry mohl Arsenalu velmi pomoci k zisku titulu během minulé sezony, jenže nemohl odolat vábení z Katalánie.

Francouzský útočník zvedl nad hlavu pohár pro vítěze Ligy mistrů poprvé v životě a to v dresu právě Barcelony, kam přestoupil z Anglie v létě roku 2007. Mnoho fanoušků Arsenalu potěšilo, že Manchester United konečně padl a musel sklonit hlavu před jednoznačně lepším soupeřem, kterým Barcelona bezpochyby byla. Nicméně božský Thierry navždy zůstane v srdcích všech Goonerů, neboť nikdo nikdy nezapomene, jaké útočné kousky předváděl na Highbury či Emirates Stadium.

Arsène Wenger prozradil, že si jeho krajan zcela zasloužil triumf v nejprestižnější soutěži světa a také se vyjádřil na odchod Henryho do Španělska, který se uskutečnil před dvěma roky. Manažer rovněž řekl, že kdyby Henry hrál za Arsenal ještě v minulé sezony, kdy klubu z Londýna utekl titul Premier League o pouhé čtyři body, určitě by Kanonýři po dlouhé době zvedli nad hlavu pohár pro vítěze nejlepší ligy na světě.

Ovšem Wenger ničeho nelituje a je přesvědčen o tom, že udělal správně, když nechal Henryho odejít po skoro deseti letech, které v klubu strávil. „Možná, že by to s ním v sestavě bylo úplně o něčem jiném v minulé sezoně. Tehdy jsme na svém kontě měli celkem 83 bodů a kdyby byl na hřišti on, určitě bychom měli o dva nebo tři body navíc, přičemž bychom se stali mistry," domnívá se Wenger.

Ale když jsem viděl, že ten kluk odehrál za Arsenal již osm nebo devět let a navíc projevil zájem odejít do Barcelony, nemohu mu stát v cestě. Kdyby tady předtím měl odehrány dva nebo tři roky, tak bych mu řekl: „Příteli, zůstaneš tady". Ale on tady hrál devět sezon a to je znaný rozdíl, navíc pro klub hodně udělal. Měl příležitost jít do Barcelony a teď jsem šťastný za to, jak se mu letos dařilo, i když se první sezonu trápil. Nakonec všechny přesvědčil o svých kvalitách. Je to hráč top třídy a takové potřebujete k tomu, jestli chcete být úspěšní," zakončil pyšně Wenger, který Henryho prakticky vychoval pro velký fotbal.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama