Alex Song v souboji s Robbiem Keanem

Song: Naše mentalita prošla řadou změn

18.03.2010, 18:49 – Filip ČavojProfil na Twitteru / Arsenal.com

Kamerunský defenzivní štít si myslí, že Arsenal dokáže rozhodovat zápasy v samotném závěru díky jejich respektování fotbalových zásad.

Gól Nicklase Bendtnera v Hullu byl již šestým v posledních pěti zápasech, který padl v 90. minutě nebo později. Alex Song sice zápas vynechal kvůli kartám, ale branku dánského střelce oslavoval šíleně. V rozhovoru pro Arsenal TV Online tento dvaadvacetiletý Afričan ocenil filozofii Arséna Wengera, díky níž je prý tým schopen takhle zaskočit soupeře i všechny přihlížející brankou v nastaveném čase.

„Manažer nám věří, že máme na to dělat tuto práci. Když rozhodčí ukáže, že se ještě budou hrát čtyři nebo dvě minuty, manažer na nás zavolá - „Nepanikařte, neztrácejte naději a hrajte“. To znamená, že pokud protivník poleví, my máme šanci skórovat. Pokud ještě není konec, víme, že kdykoli můžeme vstřelit gól," uvědomil si on i jeho spoluhráči.

Možná i proto je letošní Arsenal odlišný od toho loňského. Nicméně Song sledoval sobotní utkání doma se svou rodinou a jeho oslava druhé branky pry stála za to vidět. „Byl jsem jako bláznivý muž. Skákal jsem po celém bytě. Sledoval jsem to se synem, ale ten vůbec nevěděl, co se děje. Když Nicklas skóroval, zařval jsem - „Yeeeessssss". Je velice nepříjemné dívat se na kamarády, když sám nemůžete hrát. Ale věřil jsem, protože máme hráče, kteří to umějí a odvádějí dobrou práci. Tím pádem jsme si vybudovali silnou pozici, budeme bojovat v zápasech, které nás ještě čekají. Mentalita u nás prošla změnami. Každý má v hlavě, že letos musíme něco vyhrát. Je to pro nás velmi důležité," jakoby prosil o vytouženou trofej.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama