William Gallas se zranil v zápase s Liverpoolem

Gallas na 80% nestihne první zápas proti Barceloně

20.03.2010, 09:30 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com

Zraněný stoper Arsenalu William Gallas, který již několik týdnů bojuje s bolavým lýtkem, má podle manažera Wengera velmi malou šanci na účast v prvním čtvrtfinálovém utkání Ligy mistrů proti španělské Barceloně.

Francouzský obránce si zranění lýtka přivodil 10. února v zápase proti Liverpoolu a od té doby se objevují samé nepříznivé zprávy. První odhady uváděly jen krátkodobou léčbu, ovšem vše se neustále protahuje a Gallas se nemůže svých zdravotních problémů zbavit. V nadcházejících dvou zápasech Premier League proti West Hamu a Birminghamu bude v týmu ještě chybět, ovšem nyní se spekuluje nad tím, zda stihne veledůležitý souboj Ligy mistrů proti Barceloně, ale příliš pozitivně to nevypadá.

„Doufám, že bude opět brzy hrát, ale nyní to stále nevypadá příliš dobře. Do konce sezóny se určitě ještě do některých zápasů zapojí, ale jestli bude hrát proti Barceloně? To je další otazník. Řekl bych, že na 80 procent v prvním zápase hrát nebude. Ovšem do konce sezóny si určitě ještě zahraje v jiných utkáních,“ uvedl manažer Wenger.

Dalším otazníkem je v současné době také budoucnost tohoto 32letého stopera. Jeho jednání o nové smlouvě na Emirates Stadium probíhají již několik měsíců a dosud nebylo nic rozhodnuto. Arsène Wenger ovšem chce zkušeného zadáka ve svém týmu i pro další sezónu udržet: „Nyní je pod dohledem odborníků. Je na rehabilitacích v jižní Francii a vrátit by se měl ve středu. Mluvili jsme s jeho doktorem a bohužel pokroky nejsou tak rychlé, jak jsme předpokládali. Musíme být trpěliví. Co se týče nové smlouvy, tak o té jsme jednali tento týden s jeho zástupcem a máme naplánováno ještě další setkání. Nic nebylo dosud rozhodnuto,“ dokončil 60letý manažer Arsène Wenger na téma William Gallas.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama