Sol Campbell

Campbell apeluje na mladíky

25.03.2010, 17:20 – Filip ČavojProfil na Twitteru

Pětatřicetiletý veterán Sol Campbell nabádá své mladší kolegy, aby konečně získali titul pro anglického šampiona.

Arsenal se pevně drží v boji o ligový primát, na vedoucí Manchester United ztrácí sedm kol před koncem pouhé dva body. „Kanonýři" se také chystají na veledůležité utkání s Barcelonou v rámci čtvrtfinále Ligy mistrů. Fanoušci tak cítí, že po pěti letech bez trofejí by mohla být nepříznivá série u konce.

„Kluci hrají dobrý fotbal a jsem si jistý, že s jejich talentem mohou být ještě lepší. Hrát fantastický fotbal po celou svou kariéru je sice skvělé, ale nakonec je to o tom, čeho jste ve své kariéře dosáhli. Mladí hráči si musí pěkně rychle uvědomit, že tady nejde o samotnou hru, ale čeho za celý ročník dosáhnete. Arsenal má velice mladý tým, který se v této části sezony musí rychle učit, protože zápasy budou těžší a rychlejší - stačí jedno zaváhání a je po nadějích," má jasno Sol Campbell.

„Pokud vyhrajete jeden zápas, musíte se vrátit nohama zpátky na zem a vyhrát i další utkání. Může vás to samozřejmě dočasně těšit, ale je třeba stále hledět na nadcházející klání."

Campbell věří, že současný tým dosahuje stejného kalibru jako v dobách největší slávy, kdy červenobílý dres oblékaly hvězdy typu Patricka Vieiry, Dennise Begkampa či Thierry Henryho.

„Jistě, každý klub má svou vlastní frekvenci, a když jsem v roce 2006 odcházel, byli tady úplně jiní hráči. Teď jsou tu mladí, talentovaní a zapálení fotbalisté, kteří mají mnoho schopností. Manažer často mluví o víře, ale to chce čas, než se to všechno pořádně uleží, a než lidé začnou věřit," zakončil Campbell.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama