Robin van Persie a Samir Nasri

Gibbs je připraven, Van Persie a Nasri mají menší potíže

06.01.2011, 19:45 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com

Následující víkend bude ve znamení nejstarší klubové fotbalové soutěže na světě, FA Cupu. Do toho Arsenal vstoupí utkáním na domácím Emirates Stadium proti druholigovému Leedsu United.

Po náročeném svátečním období, kdy „Kanonýři“ odehráli za krátkou dobu velké množství zápasů, přichází na řadu fanoušky oblíbený FA Cupu. Jak sám potvrdil manažer Arsène Wenger, v tomto utkání lze očekávat v sestavě několik změn.

K dispozici bude mladý obránce Kieran Gibbs, který má velkou šanci nastoupit, což by nejspíše velice uvítal francouzký bek Gael Clichy, jenž by potřeboval odpočinek. Změna se očekává nejen na postu levého obránce, ale také na pravé straně. Bacary Sagna byl ve středečním ligovém zápase vyloučen a z důvodu trestu jej s velkou pravděpodobností nahradí Emmanuel Eboue.

Záložník Samir Nasri a útočník Robin van Persie si z duelu proti „Citizens“ odnesli lehká poranění v podobě naraženin. Nejedná se o nic vážného, ovšem i kdyby se oba stačili do sobotního pohárového zápasu vyléčit, předpokládá se, že dostanou volno. Manažer Arsène Wenger slíbil, že sestavou výrazně zamíchá.

„Ano, sestava se opravdu promíchá. Nastanou změny, mnoho změn. Je dobré, že máme zpět v týmu uzdraveného Gibbse a potrestaného Sagnu nahradí Eboue. Přesný tým vám nyní neřeknu, protože ještě sám nevím, jaké bude jeho složení. Předběžnou představu ale v hlavně mám,“ uvedl ve čtvrtek francouzký kouč.

„Od posledního utkání nemáme žádná vážná zranění. Pouze Nasri a Van Persie mají menší naraženiny. U Robina se jedná o bolestivý bok, Samir ma menší potíž s kotníkem. Do soboty se mají možná šanci vrátit zpět, ale myslím, že oba budou odpočívat,“ uzavřel Arsène Wenger.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama