Bacaryho Sagnu čeká třízápasová pauza

Arsenal se proti Sagnově vyloučení neodvolá

06.01.2011, 15:40 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru / Arsenal.com

Manažer Arséne Wenger se nehodlá vyloučením Bacaryho Sagny v zápase s Manchesterem City nadále zabývat. Prozradil to ve čtvrtek krátce po poledni pro Arsenal TV Online.

Pět červených karet v 21 ligových zápasech. Taková je letošní bilance Arsenalu, který byl tolikrát trestán naposledy v sezóně 2001/02. Tehdy se „Kanonýři“ nechali za celý rok vyloučit celkem šestkrát. Od té doby byli během šesti ročníků Premier League hráči severolondýnského klubu vyloučeni pouze 19krát, což tvoří průměr necelé tři červené karty na sezónu.

Letošek je ale zlomový. Disciplinární trest si v právě probíhajícím ročníku nejvyšší anglické soutěže již dvakrát odpykal Laurent Koscielny, jednou byli vyloučeni Alex Song s Jackem Wilsherem a ve středu k nim přibyl Bacary Sagna. Francouzský reprezentant se totiž nepohodl s obráncem Manchesteru City Pablem Zabaletou, jemuž se postavil tváří v tvář. Sudí Mike Jones tak tasil hned dvě červené karty.

Podle slov manažera Arsenalu Arséna Wengera se nebude klub proti vyloučení Bacaryho Sagny odvolávat. „Znovu jsem si celý incident pustil na videu a rozhodl jsem, že nepodáme odvolání. Rozhodčí Mike Jones udělil červenou kartu správně a my to akceptujeme. Bacary Sagna se přestal ovládat a reagoval příliš prudce. Ví, že se to dalo řešit i jinak, v klidu,“ ujišťuje francouzský manažer, jenž nebude moci zmiňovaného pravého beka využít v následujících třech kláních, do nichž jako náhrada naskočí Emmanuel Eboue.

Zato vedení „Citizens“ učinilo opačný krok a proti Jonesově rozhodnutí předalo anglické Fotbalové asociaci (FA) protest. Pablo Zabaleta by v případě neobhájení chyběl manažeru Robertu Mancinimu v nedělním utkání Ligového poháru proti Leicesteru a v lize proti Wolverhamptonu a Aston Ville. Odvolání Manchesteru City bude FA řešit v pátek 7. ledna.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama