Cesc Fabregas penaltu, kterou mu připravil Theo Walcott, proměnil

Walcott se omluvil za simulování

08.01.2011, 20:10 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru / Arsenal.com

Anglický křídelník Arsenalu Theo Walcott otevřeně projevil lítost nad simulováním, kterým si podle svých slov v závěrečných minutách klání 3. kola FA Cupu proti Leedsu pomáhal.

Magický FA Cup často přináší spoustu překvapivých výsledků. V sobotu se k jednomu takovému schylovalo i na Emirates Stadium, kde Arsenal přivítal druholigový Leeds. Outsider z Elland Road se v 54. minutě překvapivě ujal vedení, když nařízenou penaltu za zákrok Denilsona proměnil Robert Snodgrass. Až do posledních minut zápasu „Whites“ živili velkou naději na postup do 4. kola, ale po proměněném pokutovém kopu Cesca Fabregase z 90. minuty se bude hrát odveta.

Ještě před ním mohla následovat další penalta, kterou podle svých slov Theo Walcott nasimuloval. Nakonec k ní kvůli ofsajdu Nicklase Bendtnera nedošlo. 21letý anglický reprezentant se prostřednictvím oficiálních internetových stránek Arsenalu za simulování omluvil.

„Omlouvám se oběma manažerům, Arsénu Wengerovi i Simonu Graysonovi. Simuloval jsem, chtěl jsem pro tým získat penaltu,“ přiznává ve svém vyjádření rodák ze Stanmore.

„Já ale nejsem tím, kdo něco podobného dělá. Simulování je něco, čím se nikdy nechci prezentovat. Spousta hráčů se nechává slyšet, že když pocítí jen minimální kontakt, jdou k zemi, prý to může fungovat. Já to však nehodlám dělat. Omlouvám se, jsem ze sebe zklamaný. Na druhou stranu mě těší to, že jsme uhráli remízu.“

„Později se mě i hlavní rozhodčí Phil Dowd ptal, zda to byl první můj prohřešek tohoto typu v mém fotbalovém životě,“ pokračuje prohlášení Thea Walcotta.

Rychlonohý křídelník pohovořil i o Kasperu Schmeichelovi, brankáři Leedsu United, který se na Emirates Stadium předvedl v nejlepším možném světle.

„Kasper ukázal několik skvělých zákroků, jimiž mi připomněl svého otce,“ vzpomíná bývalý hráč Southamptonu na Petera Schmeichela, legendárního dánského gólmana, jenž zažil nejlepší roky své kariéry v Manchesteru United.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama