Alex Chamberlain

Arsenal je blízko zisku Chamberlaina ze Southamptonu

24.01.2011, 16:35 – František BorekProfil na Twitteru

Manažer Arséne Wenger potvrdil snahu Arsenalu o zisk mladého talentovaného záložníka Alexe Chamberlaina z třetiligového Southamptonu. Jeho otec Mark si navíc myslí, že „Gunners“ by byli pro syna ideální volbou.

17letý záložník je v Anglii považován za jednoho z největších talentů. Svými výkony v třetiligovém Southamptonu, kde vsítil v 24 ligových zápasech už šest branek, si vysloužil pozornost většiny klubů z Premier League. O hráče má velký zájem Manchester United a Liverpool, ale zdá se, že jej nakonec získá právě náš Arsenal. Ze Southamptonu kdysi do Arsenalu přišel i Theo Walcott.

„Pokusíme se jej získat už nyní,“ nechal se slyšet manažer Wenger. „Musíme se dohodnout s klubem a s hráčem, ale nejsme jediní, kdo o Alexe stojí. Ale budeme jednat rychle, mám rád takové typy hráčů.“

Hráčův otec Mark, který reprezentoval Anglii v letech 1982-1984 si myslí, že pro jeho syna by byl nejlepší volbou Arsenal, a to kvůli tomu, jakým stylem se na severu Londýna pracuje s mladými hráči. To dokazují například hráči jako Theo Walcott, Jack Wilshere nebo Cesc Fabregas, které Wenger vychoval pro světový fotbal.

„Vzhledem k tomu, jaký je v Arsenalu manažer, jak tam pracují s mládeží, si myslím, že by pro mého syna byl tento klub nejlepší,“ myslí si Mark a rozpovídal se dále i o Theu Walcottovi. „Pracoval jsem s oběma, každý má různé atributy. Theo už nyní odehrál přes sto zápasů za Arsenal, hrál za Anglii a dokonce dokázal vsítit hattrick. Alexander je trochu jiný. Řekl bych, že je na tom po technické stránce lépe a je více středním záložníkem než krajním.“

Anglické noviny Daily Mail přinesly informaci, že 17letá naděje byla v pátek v Londýně na jednání. Ačkoliv to není pravda, Alex se údajně rozhodl, že by rád do Arsenalu přestoupil. Zdravotní prohlídka a formality by měly být dořešeny poté, co se oba kluby dohodnou na odstupném. Chamberlain by údajně náš klub měl vyjít na sedm milionů liber a posléze další tři miliony v bonusech.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama