Arshavin po zápase s Ipswichom

26.01.2011, 14:30 – Peter MarkoProfil na Twitteru

Andrej Arshavin poskytol ako tradične svojej oficiálnej stránke pozápasové interview.

Andrej, povedzte nám pár slov o zápase.
„Ipswich prišiel do Londýna s cieľom udržať svoju výhodu. Zrejme sa snažili hrať systémom, aby udržali jednogólovú výhodu z prvého zápasu a poprípade sa nám pokúsili streliť gól z nejakej štandardnej situácie. Ak by sa im to podarilo, museli by sme streliť tri góly na postup. K zápasu sme pristúpili s najväčšou vážnosťou a už od začiatku sme chceli do nášho súpera búšiť. Chceli sme streliť rýchly gól, no po polčase to bolo stále 0:0. Počas prestávky nám pán Wenger povedal, aby sme udržali nastavené tempo a pokúsili sa ešte viac zatlačiť na pílu. Povedal, že príde chvíľa, keď hráči Ipswichu budú čoraz viac unavení a nebudú schopní zastaviť naše rýchle útoky. Tréner nás tiež požiadal, aby sme zostali pokojní, zbytočne nekazili jednoduché prihrávky a prevzali kontrolu nad loptou. Bol si istý, že príde okamih, kedy súpera definitívne zlomíme. Hrali sme podľa jeho pokynov, a to viedlo aj k prvému gólu Bendtnera. Myslím, že gól prišiel v pravý čas, čo však treba zdôrazniť, nielen jeho zakončenie, ale aj skvelý pas Wilshera, ktorý predchádzal gólu. Tento gól nás upokojil a zbavil zbytočného napätia a takisto povzbudil fanúšikov. V momente, ako sme sa dostali do vedenia, sa hra pre nás stala ľahšia a ďalšie góly prišli už čoskoro.“

Andrej Arshavin vybojoval rohový kop a sám ho aj zahral. Povedzte, trénovali ste to?
„Nie, len som si všimol voľné miesto medzi brankárom a Laurentom a kopol som to tam. Predpokladal som, že brankár loptu nestihne a bolo to 2:0. Po našom rýchlom protiútoku dal Cesc definitívnu bodku stretnutiu. Vyhrali sme zaslúžene a sme vo finále. Dnes si ešte počkáme na nášho finálového súpera, s ktorým sa stretneme 27. februára. Dúfam, že uspejeme a ja vyhrám svoju prvú trofej v Anglicku. Je už načase.“

Dnes ďalšie dve asistencie. Čo si myslíte o svojom výkone?
„Nebol to super zápas z mojej strany, ale som spokojný s výsledkom a som rád, že som bol takto užitočný.“

Je Arsenal favoritom vo finále?
„Možno, podľa mien ostatných mužstiev zrejme je. Ale toto je finále a všetko bude záležať len na nás a na našom výkone 27. februára.“

„Chcel by som však uviesť ešte jeden dátum. Dnes je 26. januára a chcel by som sa vyjadriť k tragédii, ktorá otriasla celým svetom. Chcel by som vyjadriť úprimnú sústrasť všetkým ľudom, ktorých postihol tento hrozný teroristický útok v Moskve. Zomrelo tam veľa mojich krajanov a takisto cudzincov, ďalší ľudia teraz zažívajú fyzické i psychické utrpenie. Vždy, keď letím do Moskvy, pristávam na letisku Domodedovo a teraz budem mať pred očami miesto, na ktorom zomrelo veľa nevinných ľudí. Pred včerajším zápasom sme mali voľno a bol som s manželkou Juliou na ruskom divadelnom predstavení. Všetci herci aj diváci si uctili pamiatku zosnulých minútou ticha.“