Jack Wilshere

Wilshere: Toužíme po trofejích

27.01.2011, 10:00 – / Arsenal.com

Jack Wilshere tvrdí, že hráči Arsenalu jsou po pěti letech strádání bez trofeje hladoví po úspěchu. Věří, že letos se nemilá série podaří ukončit. První pokus na „Kanonýry“ čeká již v únoru ve Wembley ve finále Carling Cupu.

Před šesti lety získali „Gunners“ zatím poslední trofej, a to FA Cup, kdy vítěznou branku během penaltového rozstřelu tehdy vsítil francouzský defenzivní záložník Patrick Vieira. K úspěchu byli blízko i následnou sezónu v Lize mistrů, ale ve finále nakonec zvítězila Barcelona. V sezóně 2007 se „Kanonýři“ dostali do finále Carling Cupu, ale byli poraženi londýnskou Chelsea.

Do závěrečného klání stejné soutěže se Arsenal probojoval i letos, když v odvetném semifinálovém zápase porazil 3:0 Ipswich a napravil tak zaváhání z prvního zápasu, v němž prohrál 0:1. Do odvety se zapojil i Jack Wilshere, který připravil důležitý první gól pro Nicklase Bendtnera a nyní volá po vítězství ve finále, které se uskuteční ve Webley.

„Hráči jsou opravdu hladoví po úspěchu. Chtějí konečně vyhrát. Je to už tak dávno, co Arsenal naposledy vyhrál trofej. Nikdo tu pomalu neví, jaký to je pocit,“ říká mladičký anglický záložník.

„Arsenal je velmi dobrý klub a potřebuje získávat trofeje. Každý úspěch má svoji hodnotu, a tak bychom chtěli ten první ukořistit už v únoru. Takové ocenění by nás rozhodně povzbudilo a pomohlo nám získat další trofeje během sezóny. Před utkáním s Ipswichem nám každý říkal, že je to velká příležitost - stačí jen dát gól, a to nám skoro jistě otevře brány do finále. A pokud bychom uspěli i ve finále a získali pohár, celému klubu by to velice pomohlo.“

Cesc Fabregas je jediný z celé momentální soupisky Arsenalu, který se památného finále FA Cupu v roce 2005 zúčastnil. Robin van Persie a Manuel Almunia tehdy byli mezi náhradníky a Jack Wilshere v dějišti závěrečného klání na Millennium Stadium v Cardiffu ani nebyl.

„Bylo mi tehdy teprve 13 let. Ale pamatuji si ten zápas. Seděl jsem s rodinou doma u televize a sledoval, jak dává Vieira vítězný gól.  Bylo vidět, jak moc to pro tehdejší hráče bylo důležité. A my bychom chtěli dosáhnout podobného úspěchu,“ vzpomíná.

„Nyní víme, že budeme hrát finále ve Wembley. Půjde o výhru Carling Cupu, kterou si bude přát i náš soupeř. Nyní se ale musíme soustředit především na nadcházející zápasy Premier League. Teprve po nich se budeme koncentrovat  na finále ve Wembley,“ uzavírá Jack Wilshere.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama