Benik Afobe v reprezentačním dresu

Afobe může v neděli nastoupit

27.01.2011, 16:30 – Jiří ČihákProfil na Twitteru / Arsenal.com, youngguns

Benik Afobe, jenž je do konce sezony zapůjčen do třetiligového Huddersfieldu, může nastoupit ve čtvrtém kole anglického FA Cupu proti svému mateřskému Arsenalu. Mladý střelec si sice léčí pochroumané koleno, na nedělní bitvu by však měl být fit.

Sedmnáctiletá hvězda „Gunners“ se v neděli po poledni s největší pravděpodobností představí na Emirates Stadium. Shoda náhod při losu čtvrtého kola nejstarší pohárové soutěže totiž svedla dohromady Arsenal a Huddersfield Town, kterému do konce sezony mládežnický reprezentant Albionu vypomáhá. 

I přesto, že je Benik Afobe na hostování v Huddersfieldu, si zahrál minulý týden za Arsenal v FA Youth Cupu, ve kterém svěřencům Steva Boulda vypomáhá. „Mladé pušky" ovšem podlehly mladíkům z Chelsea 1:2 a vítězství skvělé generace z roku 2009 nezopakují.

Právě o této generaci mluvil i Benik Afobe, který s hráči jako je Jack Wilshere, Jay Emmanuel-Thomas či Henri Lansbury od dětství trénoval. „Jsou to skvělí hráči, skvělá generace. Věřím, že alespoň čtyři z nich se zapracují do prvního týmu," říkal Benik Afobe. „Je to zajímavé, většinou se z každé generace do prvního týmu zapracují jeden, dva hráči, oni jsou ale všichni výborní fotbalisté a již teď dělají konkurenci hráčům v prvním týmu. Znám je dobře, i když jsou o dva roky starší, trénoval jsem s nimi asi od sedmi let,“ vzpomínal mladičký útočník Arsenalu. 

Oporou Wengerova výběru může být dozajista i Benik Afobe. Sedmnáctiletý talent však bude muset, stejně jako všichni ostatní, ještě pořádně potrénovat a nabrat zkušenosti. Zda-li se fanoušci dočkají mladého útočníka v neděli na Emirates Stadium se rozhodne v pátek na zdravotních testech v Huddersfieldu. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama