Johan Djourou

Djourou je natěšený na finále

27.02.2011, 11:40 – Jiří ČihákProfil na Twitteru / Arsenal.com

Švýcarský stoper Johan Djourou prozradil, že se moc těší na nedělní finále Ligového poháru. Hráč, který celou minulou sezonu promarodil se i díky zranění Thomase Vermaelena prosadil do základní sestavy „Kanonýrů“ a předvádí velmi dobré výkony.

Kvapem se blíží nedělní sedmnáctá hodina, kdy ve Wembley poprvé do píšťalky zaduje sudí finálového klání Mike Dean. Nejen fanoušci, ale i hráči jsou již velmi natěšení a odhodlaní vyhrát konečně jednu z trofejí. Právě Carling Cup, chcete-li Ligový pohár, by měl být v letošní sezoně odrazovým můstkem k dalším třem soutěžím, ve kterých Arsenal stále tvrdě bojuje.

O tom je přesvědčený i švýcarský reprezentant Johan Djourou, jenž by měl s Francouzem Laurentem Koscielnym tvořit stoperskou dvojici v očekávaném zápase s Birminghamem City. Podle 24letého hráče má Arsenal výraznou šanci Carling Cup vyhrát, nesmí však svého soupeře podcenit.

„Můžeme se stát v neděli vítězi. Pro všechny hráče by to hodně znamenalo, máme mladé mužstvo a pro mnoho z nás to bude první podobný duel. Pokud ovšem uspějeme, může nás to nakopnout k výborným výkonům po zbytek sezony,“ je přesvědčený Johan Djourou.

„Někteří lidé Carling Cup příliš nedoceňují, pro nás je to ale skvělá příležitost dokázat, že můžeme vyhrát trofej a věřím, že ne jen jednu.

Johan Djourou zavzpomínal i na minulou sezonu, která pro něj byla velmi frustrující, neboť laboroval se zraněním.

„Bylo to pro mě těžké jako pro každého fotbalistu. Musel jsem se s tím dlouho srovnávat, nemohl jsem koukat na fotbal ani v televizi. Když jsem viděl své spoluhráče, říkal jsem, že chci také hrát, což pro zraněného hráče není nikdy dobré. Sledoval jsem to, ale ne vždy.“

„Mělo to ale i kladný význam. Uvědomil jsem si, co chci a srovnal vše v hlavě. Teď se snažím podávat co nejlepší výkony a chci být základním kamenem sestavy Arsenalu, prozradil rodák z Pobřeží slonoviny. 

Švýcarský reprezentant se také vyjádřil na adresu Camerona Jeroma, útočníka Birminghamu, který se nechal slyšet, že obrana Arsenalu je velkou slabinou. 

„Uvidí se v neděli, jestli je to slabina. Já se na souboje s Cameronem velmi těším, z mého hostování v Birminghamu ho znám velmi dobře, vím o něm všechno. Navíc jsme s nimi hráli na začátku roku, kdy jsme zvítězili 3:0. On v tom zápase také nastoupil a víme, že je pro nás hrozbou. Je to silný, rychlý a velmi přímočarý hráč, mám k němu respekt,“ uzavřel Johan Djourou, opora zadních řad „Gunners“.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama