Arsenal může podle Ivana Gazidise udržet Cesca Fabregase i nadále

Gazidis: Nepotřebujeme prodávat Fabregase

27.02.2011, 15:30 – Filip ČavojProfil na Twitteru / bbc.co.uk

Generální ředitel Arsenalu Ivan Gazidis se v rozhovoru pro BBC nechal slyšet, že klub není sužován finančními problémy, tudíž nemá jakýkoliv důvod prodávat kapitána Cesca Fabregase.

Třiadvacetiletý Španěl byl v létě váben katalánskou Barcelonou, na severu Londýna však odmítli nabídku španělského mistra hned dvakrát.

„Nemáme důvod uvažovat o jeho odchodu. Máme udržitelný obchodní model a tím pádem můžeme klidně říct, že nepotřebujeme prodávat Fabregase kvůli tomu, abychom získali peníze. Jsme v ohromně silné pozici, navíc Cesc je pod dlohodobým kontraktem, což nám taky pomohlo jej udržet v klubu minulé léto. Neměli jsme nutnost jej prodávat z finančních důvodů,“ uvedl Ivan Gazidis.

Zároveň ale nezaručuje, že Cesc Fabregas bude červenobílý dres oblékat i v příští sezoně. „Nemůžu se dívat tak daleko dopředu, nelze odhadovat, kteří hráči zde budou a kteří ne. Já samozřejmě doufám, že zůstane, je to náš kapitán, ale my se nyní plně soustředíme na povinnosti a nespekulujeme nad tím, co bude na začátku příští sezony.“

Arsenal byl v posledních letech často kritizován kvůli tomu, že neutrácí peníze za hvězdné posily jako většina jeho konkurentů a spíše se věnuje výchově mladých talentů. Na otázku, zda by byl klub ochoten vyplatit 50 milionů liber za hráče, jako to nedávno udělala Chelsea v případě Fernanda Torrese, odpověděl: „Znovu si poládáme tuto otázku - je to v souladu s naším obchodním modelem? Já myslím, že nikoliv, protože my jsme se pustili jinou cestou než většina ostatních. Rozhodli jsme se nekupovat hvězdné hráče, ale vychovat si je, a to nás také donutilo jít trochu jinou cestou než konkurence.“

„V zápase s Barcelonou hrál tým, který měl v průměru 23 let, což znamená, že byl o čtyři roky mladší než výběr soupeře, a to je neobyčejná věc. Máme tady velmi mladý celek, do něhož jsme investovali enormní energii a čas pro rozvoj talentu. Arsène Wenger tady odvádí výtečnou práci a stálo ho to hodně úsilí, aby vybudoval něco tak výjimečného, co bude úspěšné. Tím pádem to vyžaduje také notnou dávku trpělivosti, tím ale neříkáme, že jsme proti utrácení peněz za hvězdy. Z filozofického hlediska to u nás funguje tak, že všechny peníze, které vyděláme, znovu investujeme do týmu, aby se zlepšoval. My například nemusíme platit dividendy. Ale vše musíme samozřejmě dělat jinou cestou než ostatní, protože nemáme tak bohaté majitele, z jejichž kapes můžeme čerpat, takže to také zabere více času,“ zakončil Ivan Gazidis.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama