Arsenal (ilustrační foto)

Arsenal oznámil ztrátu dvou a půl milionu liber

28.02.2011, 22:00 – Filip SedlákProfil na Twitteru / guardian.co.uk

Vedení severolondýnského celku začátkem nového týdne uvedlo, že v období mezi květnem až listopadem loňského roku zaznamenalo zdaněnou finanční ztrátu ve výši 2,5 milionu liber.

Novinky ohledně aktuální finanční situace uvedl pár hodin po nevydařeném finále Carling Cupu generální ředitel „Kanonýrů“ Ivan Gazidis. Zmíněných šest měsíců v roce 2010 je ve srovnání s předchozím obdobím velice kontrastní, jelikož během stejné doby se tehdy podařilo klubu vydělat částku pohybující se okolo 29 milionů liber.

Během loňského roku totiž došlo k poklesu v různých výdělečných oblastech, ať už se jedná o zisk z prodeje bytů v obytném komplexu Highbury Square či o organizaci domácích zápasů a nákladů spojených s hráči.

Na místě bývalého stánku Arsenalu vyrostly v posledních letech ubytovací zóny a zisky z prodeje bytů nyní putují do kasy na Emirates Stadium. Loni se ovšem prodalo pouze 50 bytů, zatímco v předchozím roce 261.

Snížení přínosů se také projevilo v přestupech. V roce 2009 vydoloval Arsenal za odchod útočníka Emmanuela Adebayora a stopera Kola Toureho do Manchesteru City celkem 33,9 milionu liber, zatímco o rok později tato suma klesla na pouhé 4 miliony liber.

Další pokles byl zaznamenán v organizování domácích utkání na Emirates Stadium. Těch se odehrálo v první polovině letošní sezóny o dva méně než předloni a výnos z roku 2009, jenž čítal 18,3 milionu liber, klesl téměř o polovinu. Faktorem, který se podepsal na dalším snížení příjmů, bylo také velké množství nových kontraktů pro hráče oblékající červenobílý trikot.

„Všichni jsme velice zklamaní, protože jsme věřili, že to pro nás v neděli dopadne lépe. Nyní bude důležité, jak zareagujeme na tento a všechny další možné nezdary. Náš klub je ovšem i nadále ve velice kladné finační situaci a je provozován správným finačním chodem, uvedl generální ředitel Arsenalu Ivan Gazidis.

„Čísla za období v předchozím roce byla navýšena prodejem několika velkých hráčů i prodejem nemovitostí. Letos jsme nikoho neprodali. Jedná se o velice mladý tým a věkový průměr hráčů, kteří porazili Barcelonu, byl 23 let. Naším cílem je s mladými hráči podepsat dlouhodobé smlouvy. Právě minulé léto jsme prodloužili velké množství kontraktů,“ dokončil 46letý rodák z Jihoafrické republiky.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama