Fanoušci Arsenalu

Co nás čeká v březnu?

03.03.2011, 16:30 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenalsite.cz

Je to až k neuvěření, ovšem i sezóna 2010/2011 se pomalu začíná dostávat do své závěrečené fáze, jelikož právě v této době jsou všechna hraná klání nesmírně důležitá a rozhodující. Arsenal má za sebou druhý měsíc roku 2011, který byl stejně náročný jako ty přecházející a nyní přichází na řadu březen.

Prvním střetnutím nového měsíce byl opakovaný zápas pátého kola FA Cupu proti Leytonu Orient v domácím prostředí, který Arsenal zvládl a zvítězil 5:0.

Následující víkend, v sobotu 5. března, přivítá tým manažera Arséna Wengera na domácí půdě v rámci 29. kola Premier League celek Sunderlandu. Ten v aktuálním ročníku sídlí s počtem 37 bodů na osmé příčce, a pokud chtějí severolondýnští stále pomýšlet na zisk titulu, bude nutností získat tři body.

Úterý 8. března rozhodne o osudu Arsenalu v letošním ročníku Ligy mistrů. Tento den bude na programu odvetný duel osmifinálového souboje na půdě katalánské Barcelony. V prvním zápase na Emirates Stadium uhrál domácí celek slibný výsledek 2:1, ovšem podobný výkon bude potřeba předvést také na Nou Campu.

V sobotu 12. března narazí „Kanonýři“ na Manchester United ve čtvrtfinále FA Cupu. Ten se mezi osm nejlepších celků nejstarší klubové soutěže světa probojoval přes Liverpool, Southampton a Crawley Town.

O týden později, v sobotu 18. března, Arsenal změří síly s West Bromem v rámci ligového utkání. O tom, že i v tomto duelu bude nutností naplno bodovat, není potřeba spekulovat, jelikož každá ztráta může tým ze severu Londýna na konci sezóny mrzet.

Oficiálně je tento souboj posledním kláním v březnu, jelikož další kolo Premier League se bude hrát až na začátku dalšího měsíce. Na závěr doplníme, že severolondýnské derby na hřišti Tottenhamu Hotspur, které se mělo hrát v neděli 28. února, je přesunuto na středu 20. dubna.

Nesmírně důležitou součástí úspěšného týmu jsou především fanoušci, a proto i my musíme pevně věřit, že se i v březnu bude Arsenalu dařit na všech frontách.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama