Aaron Ramsey utrpěl v únoru loňského roku vážnou zlomeninu nohy

Ramsey je na svůj comeback připraven

05.03.2011, 15:05 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru / skysports.com

Po vážné zlomenině nohy je zpět. Mladý záložník Aaron Ramsey se vrací do akce na Emirates Stadium, kde se už v sobotu může postavit Sunderlandu.

Přestože utrpěl těžké zranění, nikdy nezpochybňoval svůj návrat do Premier League. Po roce a několika dnech je Aaron Ramsey zpět na severu Londýna. Do britské metropole se velšský středopolař vrátil po hostování v Nottinghamu Forest a Cardiffu City, kde strávil úvodní měsíce nového roku.

Výpomoc v Championship mu vyšla i díky pevné vůli, kterou při dlouhé rehabilitaci musel mít. Vždy věřil, že ke svým prozatímním 53 startům v dresu Arsenalu přidá i další.

„Když se to stalo a já viděl svou nohu, hlavou mi probíhaly ty nejhorší myšlenky,“ vzpomíná Aaron Ramsey na dění po zákroku Ryana Shawcrosse, který jej zranil v únoru minulého roku během duelu na Britannia Stadium. Při cestě do nemocnice mi lékař řekl, že to zvládneme a vrátím se tam, kde jsem byl. To mi pomohlo, protože jsem věděl, že jde o vyléčitelné zranění. Spolu s lékařským týmem a specialisty jsem věřil, že se přes to přenesu i psychicky. Domnívám se, že se to povedlo.“

Před zápasem ve Stoke jsem hrál poměrně často a myslím, že dobře. Nesl jsem těžce fakt, že se na trávník vrátím za osm devět měsíců. Nemohl jsem to přijmout,“ prozradil 20letý záložník s tím, že s Ryanem Shawcrossem, viníkem jeho zranění, ještě nemluvil: „Neměl jsem pocit, že to bylo úmyslné. Dostal jen třízápasovou stopku, s čímž jsem se dlouho nemohl smířit, protože já byl ze hry vyřazen téměř na rok. Poslal mi několik textových zpráv, ale já s ním ještě nemluvil, necítím se na to.“

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama