Alex Song

Song si nemůže vynachválit manažera Wengera

07.03.2011, 12:20 – Filip ČavojProfil na Twitteru

Kamerunský bijec označil Arséna Wengera za nejlepšího kouče na světě a prozradil, že se pod jeho taktovkou cítí sebejistě jako nikdy předtím.

„Gunners“ utrpěli minulou neděli první těžkou ránu, když nedokázali ve Wembley porazit Birmingham City a po šesti letech tak nepřinesli na sever Londýna trofej. Ani tuto sobotu to nebyla žádná sláva, když Arsenal doma pouze remizoval se Sunderlandem. Ze čtyřbodové ztráty tak Wengerův tým stáhl náskok Manchesteru United na pouhé tři body, a tak to zůstalo i po neděli, protože United prohráli na Liverpoolu 1:3. Arsenal má navíc zápas k dobru.

Arsène Wenger nám řekl, že jsme nejlepší generace, jakou kdy vedl, což nás vyburcovalo k tomu, abychom pracovali ještě více a oplatili mu jeho důvěru. Je to nejlepší manažer na světě a tato slova nás hodně podpořila. My mu nyní chceme ukázat, že to neříkal jen tak,“ slibuje Alex Song.

Třiadvacetiletý defenzivní štít rovněž poukázal na předchozí generaci, která vytvořila rekord v Premier League, když celou sezonou 2003/04 prošla neporažena a dokráčela k zaslouženému mistrovskému titulu.

„Generace Thierryho Henryho, Dennise Bergkampa, Patricka Vieiry a spol. vytvořila v Arsenalu historii. Sledoval jsem každé jejich utkání a chtěl jsem být jako oni. Můžeme si z nich vzít příklad a udělat svůj vlastní kus historie. Co dokázal tým z roku 2004, na to se nikdy nezapomene. Byl to jeden z nejlepších celků od založení klubu,“ vzpomíná na slavnou éru „The Invincibles“.

Alex Song také nevylučuje, že „Kanonýři“ letos mohou získat všechny tři zbývající trofeje, na které mají stále naději.

„Samozřejmě, že je to možné. Kdybychom tak neuvažovali, nemělo by cenu ani chodit na hřiště, to bychom mohli zůstat doma. Všichni jsme rozhořčeni prohrou v Carling Cupu, ale nyní ze sebe vydáme všechno, abychom to napravili.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama