Wojciech Szczesny

Vrátím se silnější, hlásí Szczesny

23.03.2011, 21:10 – Filip SedlákProfil na Twitteru / skysports.com

Mladý brankář Arsenalu Wojciech Szczesny, který v současné době léčí poraněný prst, se chce mezi tři tyče vráti silnější než kdykoliv předtím a pomoci týmu zabojovat v závěrečné fázi Premier League.

20letý Polák si v odvetném osmifinálovém utkání proti Barceloně vykloubil prst a délka jeho absence byla stanovena na šest týdnů. Manažer Arsène Wenger musel začít řešit situaci ohledně brankářů, jelikož jediný zdravý gólman, který se nabízel, byl Manuel Almunia, protože i další dva brankáři Vito Mannone a Lukasz Fabinaski mají zdravotní problémy.

Vyřešit situaci na sever Londýna přišel Němec Jens Lehmann, jenž se minulý týden upsal „Kanonýrům“ do konce letošní sezóny. Mladík Wojciech Szczesny, který si letos vybojoval místo brankářské jedničky, doufá, že stihne závěr sezóny. Existuje šance, že by se mohl vrátit na klíčový duel Premier League proti Manchesteru United. Ten se na Emirates Stadium odehraje 1. května.

„Když prohrajete zápas, řeknete si, že vás za pár dní čeká další, v němž to napravíte, ovšem když jste zraněný, můžete maximálně věřit v zázračné vyléčení nebo jen čekat týdny, což je ten problém. Já jsem ale přesvědčen, že se brzy zdravotních problémů zbavím a vrátím se silnější než kdykoliv jindy,“ uvedl rodák z Varšavy.

„Pokud by mi někdo před sezónou řekl, že se vypracuji tak vysoko, asi bych mu nevěřil. Byl jsem přesvědčen, že jednou můžu dojít hodně daleko, ale nečekal jsem, že to půjde tak rychle. Všechno si tu užívám a myslím, že s okolním tlakem jsem se vyrovnal celkem dobře.“ 

Wojciech Szczesny také uvedl, že jeho zranění je pro něj nepříjemnou vložkou do aktuální sezóny. „Nemám na výběr, protože šlacha je přetržená, takže prst musím mít po dobu čtyř týdnů v dlaze a nechat ho doléčit. Musím na své kondici nadále tvrdě pracovat a mít jistotu, že se vrátím silnější,“ dokončil polský gólman.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama