Petr Čech v dresu Chelsea

Čech mohl chytat za Arsenal, klub jej ale odmítl

24.03.2011, 16:50 – Filip SedlákProfil na Twitteru / telegraph.co.uk

Na téma brankářů se v severolondýnském celku spekuluje v posledních týdnech až nezvykle hojně. Britská média nyní přišla se zajímavostí, že gólman londýnské Chelsea Petr Čech byl v roce 2002 velice blízko přestupu do Arsenalu.

„Kanonýrům“ se v poslední době nedaří nejen výsledkově, ale špatná situace panuje i mezi brankáři. Gólmanskou jedničkou je momentálně Manuel Almunia, jelikož trojice Lukasz Fabinaski, Wojciech Szczesny a Vito Mannone je dlouhodobě mimo hru.

Manažer Arsène Wenger tak neotálel a zažádal Jense Lehmanna, bývalého hráče „Gunners“, zda by jeho týmu vypomohl alespoň do konce sezóny na pozici náhradníka. Němec nakonec souhlasil a před týdnem na Emiratas Stadium podepsal krátkodobý kontrakt.

V souvislosti s tímto problém přišla anglická média se zajímavou informací. Vedení Arsenalu si údajně v roce 2002 vyhlédlo českého reprezentačního brankáře Petra Čecha, který v té době oblékal dres Sparty Praha. Skauti z Londýna jej sledovali přímo v akci, ovšem kvůli nedohodnutému pracovnímu povolení na Ostrovech a pozdějšímu úpadku zájmu ze strany červenobílého celku se tak nestalo. Čech nakonec zamířil do francouzského Rennes. 

28letý český gólman se do britské metropole přece jen stěhoval o dva roky později, když se upsal Chelsea, kde se během sedmi let vypracoval na brankáře světové třídy. Jak nyní sám přiznává, o tehdejším zájmu Arsenalu věděl.

„Než jsem odešel do Rennes, sledoval mne Arsenal, ale jelikož jsem nemohl získat pracovní povolení, celá záležitost byla ukončena. Naposlední chvíli jsem se navíc dozvědel, že osoba, která mě pozorovala, usoudila, že nejsem dost dobrý pro anglickou ligu. Ze všeho tedy sešlo,“ přiznává Petr Čech, pro jehož tým ze západu Londýna je nyní hlavním cílem kvalifikovat se do dalšího ročníku Ligy mistrů.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama